طی ۹ ماهه سال جاری؛

14 و هفت دهم میلیون نفر سال جاری با قطار سفر کردند

14 و هفت دهم میلیون نفر سال جاری با قطار سفر کردند بنا بر اعلام وزارت راه و شهرسازی، جابه جایی مسافر توسط راه آهن در ۹ ماهه سال جاری نسبت به سال ۱۳۹۹ رشد ۱۱۰ درصدی داشته است.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، وزارت راه و شهرسازی آمار عملکرد ۹ ماهه خویش را مُدهای مختلف حمل و نقل منتشر نموده است.
عملکرد ۹ ماهه این وزارت خانه در جابه جایی ریلی مسافر بر مبنای داده ها و اطلاعات انتشار یافته توسط شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران ایران به شرح زیر است:
تعداد مسافر جابه جا شده توسط بخش ریلی در ۹ ماهه سالجاری ۱۴ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر است که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل (۷ میلیون نفر) ۱۱۰ درصد افزایش داشته است.
بر اساس برنامه از پیش تعیین شده، بنا بوده که در ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، ۱۴ میلیون مسافر توسط ریل جابه جا شود که بر این اساس میزان انطباق با برنامه ۱۰۶ درصد است.
همچنین در این زمان ۲ هزار و ۱۴۵ واگن مسافری در ناوگان ریلی فعال بوده که نسبت به مدت مشابه در سال ۱۳۹۹ که ۲ هزار و ۱۳۰ عدد بوده، رشد داشته است.
با بررسی روند ۱۰ ساله جابه جایی مسافر مشخص می شود که بیشترین میزان جابه جایی مسافر در ۹ ماهه سال ۱۳۹۸ و به میزان ۲۱ میلیون نفر ثبت شده است.
همچنین مقایسه عملکرد ۹ ماهه سالجاری با عملکرد ۹ ماهه سال ۱۳۹۸، کاهش ۳۱ درصدی را نشان داده است. البته شیوع کرونا از سال ۱۳۹۹ تاثیر بسیاری در عدم استفاده از ناوگان مسافری ریلی داشته است.
همچنین عملکرد ۴۲ ساله وزارت راه و شهرسازی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی ایران نشان داده است که تعداد خطوط ریلی کشور از ۴ هزار و ۵۷۵ کیلومتر به ۱۱ هزار و ۷۷۳ کیلومتر در سال ۱۳۹۹ رسیده و رشد ۳ برابری را تجربه کرده است.
جابه جایی مسافر ریلی هم از ۵.۴ میلیون نفر در سال ۱۳۵۷ به ۱۱ میلیون نفر در سال ۱۳۹۹ رسیده و ۲ برابر شده است.
در حال حاضر، طول خطوط ریلی کشور ۱۵ هزار و ۴۰ کیلومتر است که ۱۱ هزار و ۷۳۸ کیلومتر را خطوط اصلی و ۳ هزار و ۳۱۲ کیلومتر را خطوط فرعی تشکیل می دهد.
تعداد لکوموتیو مسافری موجود ۱۵۰ دستگاه و تعداد واگن مسافری موجود ۲ هزار و ۱۴۵ دستگاه است.
در ۹ ماهه ۱۴۰۰، ۱۴.۵ درصد از مسافران داخلی کشور را بخش ریلی جابه جا کرده است.


منبع:

1400/10/30
10:49:55
5.0 / 5
433
تگهای خبر: آمار , حمل و نقل , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک