معاون وزیر راه:

۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در اراضی مناطق آزاد راه اندازی می شود

۵۰ هزار واحد نهضت ملی مسکن در اراضی مناطق آزاد راه اندازی می شود به گزارش مسکن گزین معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی اظهار داشت: برای ساخت 50 هزار واحد نهضت ملی مسکن، تفاهم نامه ای با مناطق آزاد به امضا رسید.به گزارش مسکن گزین به نقل از صداوسیما، محمود محمودزاده با اشاره به این که دولت اجرای نهضت ملی مسکن را در مناطق آزاد پیگیری خواهدنمود اضافه کرد: اجرای این تفاهم نامه در زمان بندی مقرر، پیگیری می شود.
وی درباره تامین اراضی در مناطق آزاد برای اجرای نهضت ملی مسکن، اضافه کرد: تعدادی از شهرهای کشور در محدوده جغرافیایی مناطق آزاد واقع شده اند که نیاز به مسکن در آنها وجود دارد، اما مدیریت اراضی مناطق آزاد، زیر نظر سازمان منطقه آزاد است، به همین دلیل نیز تفاهم نامه ای با مناطق آزاد برای راه اندازی ۵۰ هزار واحد مسکونی طرح نهضت ملی مسکن به امضا رسیده است.
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی با تاکید بر این که تعدادی از ساکنان محدوده جغرافیایی مناطق آزاد نیاز به حمایت حوزه مسکن دارند، اظهار داشت: طبق آمارها قسمتی از تفاهم نامه با مناطق آزاد در منطقه ماکوی آذربایجان غربی درحال راه اندازی است.
محمودزاده اضافه کرد: شهرهای مهمی همچون آبادان، خرمشهر، کیش، قشم و … داریم که در مناطق آزاد واقع شده اند و ساکنان آن مناطق نیز توقع دارند تا دولت قسمتی از طرح نهضت ملی مسکن را در آن مناطق اجرائی و عملیاتی کند که توقع به جایی است.
وی ابراز امیدواری کرد: وزارت راه و شهرسازی در همکاری با دبیرخانه مناطق آزاد، پروژه هایی را برای افراد واجد شرایط در مناطق آزاد برمبنای اجرای نهضت ملی مسکن برنامه ریزی و اجرائی کند.


منبع:

1400/09/01
00:01:49
5.0 / 5
412
تگهای خبر: آمار , راه , شهرسازی , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک