دبیر كل كانون بانك های خصوصی به ایرنا خبر داد:

تسهیلات بانكی جهت احیای بافت های فرسوده

تسهیلات بانكی جهت احیای بافت های فرسوده به گزارش مسكن گزین دبیر كل كانون بانك های خصوصی و موسسات اعتباری از توافق این كانون و شورای هماهنگی بانك های دولتی برای اولویت دهی پرداخت تسهیلات به بازسازی و بهسازی بافت های فرسوده شهری و روستایی اطلاع داد.


«محمدرضا جمشیدی» روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اضافه كرد: این تصمیم در جلسه اخیر محمدرضا حسین زاده رئیس شورای هماهنگی بانك های دولتی و كوروش پرویزیان رئیس كانون بانك های خصوصی و موسسات اعتباری و فرشاد حیدری معاون نظارتی بانك مركزی اتخاذ شد.
وی اضافه كرد: نتایج این جلسه در قالب نامه ای به رئیس كل بانك مركزی ارائه و از وی خواسته شده است یكی از جلسات شورای پول و اعتبار به این مورد و رفع چالش های نظام بانكی در مسیر تحقق آن اختصاص پیدا كند.
وی درباره علت این تصمیم نظام بانكی هم اظهار داشت: بعد از زلزله كرمانشاه و تعهدات نظام بانكی برای پرداخت تسهیلات كه دولت مصوب كرده و هم تصمیم آنها در بازسازی بیمارستان اسلام آباد غرب، این ایده ارائه شد كه بهتر است نظام بانكی منابع خویش را به سمت احیا و بازسازی بافت های فرسوده در مناطق شهری و روستایی هدایت كند.
جمشیدی اضافه كرد: با این كار نه تنها در حوادث بعدی خانه های مردم به علت مقاوم سازی صدمه كمتری می بینند، بلكه، صنعت ساختمان هم به تحرك وادار می گردد و مشاغل در رابطه با این صنعت كه در وضعیت ركودی بسر می برند، بهبود می یابند.
وی با اشاره به وجود بافت های فرسوده در مناطق شهری و روستایی و هم تكالیف دولت برای ساماندهی این بافت ها در برنامه ششم توسعه، ابراز امیدواری كرد كه با رفع برخی مشكلات و موانع در این مسیر بتوان این ایده را در نظام بانكی اجرایی كرد.
جمشیدی درباره روند پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان كرمانشاه هم اظهار داشت: تسهیلات مصوب دولت در این زمینه در دست اجراست و برخی بانك ها با استقرار باجه های سیار در مناطق زلزله زده پرداخت تسهیلات را شروع كرده اند ضمن آنكه بانك ها رفع مشكلات مربوط به پرداخت تسهیلات به زلزله زدگان را به مدیران استانی تفویض كرده اند تا در كمترین زمان ممكن این وام ها پرداخت شود.
وی اضافه كرد: علاوه بر این نظام بانكی بازسازی بیمارستان 96 تختخوابی اسلام آباد غرب كه در زلزله آبان ماه كرمانشاه صدمه دیده بود را متقبل شده كه زمین مورد نیاز برای ساخت آن از جانب یكی از خیران در اختیار بانك ها قرار گرفته است.
دبیر كانون بانك های خصوصی و موسسات اعتباری اضافه كرد: امور اداری مربوط به تاسیس بیمارستان جدید اسلام آباد غرب در دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه انجام شده است و در آینده وارد مراحل اجرایی می گردد. 

1396/10/15
21:48:33
5.0 / 5
4908
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک