رییس جمهور كره جنوبی:

خوردن گوشت سگ ممنوع شود

خوردن گوشت سگ ممنوع شود مون جائه این، رییس جمهور کره جنوبی خواست که خوردن گوشت سگ، این سنت بحث برانگیز، ممنوع شود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، به نوشته روزنامه یواس ای تودی، سالانه حدود یک میلیون سگ برای مصارف غذایی در کره جنوبی کشته می شود. این اقدام در میان نسل های جوان چندان پسندیده و مورد نظر نیست اما این سنت همچنان میان نسل قدیمی های کره طرفداران خودرا دارد. طبق یک نظرسنجی اعلام شده است که ۸۴ درصد از مردم کره جنوبی گوشت سگ نمی خورند و ۶۰ درصد حامی ممنوعیت این سنت هستند.
این در نشست کابینه از کیم بوو کیوم، نخست وزیر کره جنوبی پرسید: آیا زمان آن نرسیده که مصرف گوشت سگ منع شود؟
مون، شهرت فراوانی در پشتیبانی از سگ ها دارد و در مجتمع ریاست جمهوری خود چندین سگ دارد همچون "توری" که خودش منجی او بوده است.
کره جنوبی قانون حفاظت از حیوانات را برای جلوگیری از کشتن سگ ها و گربه ها دارد گرچه که مصرف این گوشت این حیوانات در رستوران ها ممنوع نیست. در فرهنگ کره، مصرف گوشت سگ خاصیت اساطیری دارد و این باور وجود دارد که گوشت سگ قدرت مردانگی را بیشتر می کند. دولت کره به سبب ترس از واکنش سنت گرایان، این قانون را اصلاح نکرده است.
مصرف گوشت سگ بدنامی زیادی برای کره جنوبی به خصوص در رخدادهای بین المللی نظیر المپیک ۲۰۱۸ داشته است. بخش ورزشی یو اس ای تودی حتی در آن سال تصاویری از نگهداری تعداد زیادی سگ در یک قفس پیش از کشتن آنها منتشر نمود.
کیم جون وون، رییس نهاد حفاظت از حقوق حیوانات اظهار داشت: اگر مردم کره، خوردن گوشت سگ را متوقف کنند، هیچ بازاری برای خرید و فروش وجود نخواهد داشت.1400/07/07
09:59:30
5.0 / 5
213
تگهای خبر: خرید و فروش , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک