انتقاد هاشمی از شهرداری برای ارائه لایحه انتقال حق توسعه به كمیسیون ماده 5 بجای شورا

انتقاد هاشمی از شهرداری برای ارائه لایحه انتقال حق توسعه به كمیسیون ماده 5 بجای شورا به گزارش مسکن گزین رئیس شورای اسلامی شهر تهران با انتقاد از اقدام شهرداری برای ارائه لایحه انتقال حق توسعه به کمیسیون ماده 5 بجای شورای شهر، اظهار داشت: در صورتیکه شورا مصوبه ای داشت در خصوص الزام شهرداری به ارائه لایحه ای درباب انتقال حق توسعه به شورا تا در این خصوص تصمیم گیری شود اما متاسفانه این اقدام برای کمیسیون ماده 5 صورت گرفت و پس مصوبه کمیسیون ماده 5 در این خصوص باطل است و این مبادرت به نوعی خط کشیدن بر صورت شورا بوده است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن هاشمی در جریان سیصدمین جلسه شورا اظهار داشت: ما در شورا مصوبه ای داشتیم که شهرداری را ملزم کردیم موضوع انتقال حق توسعه را به شورا بیاورند تا در کمیسیون ها بررسی شود تا در نهایت تبدیل به مصوبه و بخشنامه مشخص شود، تا این حرکت بسیار مهم را با متانت و بخشنامه مشخصی پیش ببریم و مشکلی پیش نیاید اما متاسفانه بجای این که این مساله را به شورا بیاورند به کمیسیون ماده ۵ بردند.

وی ادامه داد: من در کمیسیون ماده ۵ به این مساله اعتراض داشتم که این مساله ابتدا باید در شورای شهر و بعد شورای عالی شهر سازی مطرح شود بعد کمیسیون ماده ۵ اما متاسفانه این اقدام را صورت دادند. روز گذشته کمیسیون ماده ۵ تشکیل شد و من نیز در جلسه حضور داشتم اما جلسه حتی به عدد هم نرسید و من به نشانه اعتراض جلسه را ترک کردم اما در کمال تعجب این مساله را در جلسه مطرح نمودند و گویا بدون حضور اعضا هم مطرح نمودند و مصوبه ای هم در این خصوص صادر نمودند. البته آقای سالاری بعنوان کمک من در جلسه حضور داشتند اما بدون حق رای.

وی افزود: از نظر من این مصوبه غیر قانونی می باشد. ما اگر می خواهیم موضوع انتقال حق توسعه را بصورت درست اجرا نماییم باید طوری اجرا شود که مشکلی برای شهرداری از نظر منابع و هزینه ها ایجاد نشود. در موضوع انتقال حق توسعه ابتدا بحث میراث فرهنگی مطرح بود یعنی جاهایی که به سبب محدودیت های میراث فرهنگی نمی توانند پلاک خودرا بسازند اما آقای سالاری بحث باغات را نیز به آن اضافه کردند که این می تواند هزینه های شهر را افزایش دهد یعنی اگر کسی نتواند باغش را بسازد حقی ضایع شده و در نتیجه می تواند این حق را بفروشد. در این مساله شورا دور خورد و مصوبه ای که داده شد کاملا غیر قانونی بود. این اقدام مصداق بارز خط کشیدن بر صورت شورا بود.
منبع:

1400/03/18
13:41:59
5.0 / 5
390
تگهای خبر: توسعه , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک