رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور:

پیشرفت 15 درصدی ایستگاه مترو بهارستان نگران كننده است

پیشرفت 15 درصدی ایستگاه مترو بهارستان نگران كننده است به گزارش مسکن گزین اصفهان رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار داشت: پیشرفت ۱۵ درصدی ایستگاه مترو بهارستان پایین و نگران کننده است، اما اگر امکان آن باشد آمادگی دارم مشارکتی تعریف کنم تا حسن ختام برای پروژه وجود داشته باشد.


محمدباقر نوبخت، امروز (پنجشنبه _ ۶ خرداد ماه) در بازدید از پروژه قطار شهری بهارستان، اظهار نمود: ترجیح می دهم این کار بزرگی که شروع شده به نتیجه برسد. گزارشی که عرضه و سبب مسرت شد از این که کاری که سال ها با کندی انجام می شد در کمتر از یک سال قبل سرعت قابل ملاحظه پیدا کرد.
وی ضمن اشاره به این که تیر ماه سال قبل بازدیدی از پروژه انجام دادم، اظهار داشت: در مصاحبه ای مشروط اعلام آمادگی کردم که اگر پروژه به اتمام می رسد آماده هستیم و منابع مالی ۲۰۰ میلیارد تومان را تأمین می نماییم، درحالی که بیش از این میزان به پروژه تزریق کردیم.
نوبخت اضافه کرد: برای من مطلوب بود شاهد تردد مردم اصفهان و بهارستان از راه این خط ریلی در دوران خدمت گزاری خودم می شدم، باز هم آمادگی دارم اگر این اقدام شدنی باشد و طی دوره خدمت دولت دوازدهم مورد بهره برداری قرار گیرد به پروژه کمک نماییم.
وی پیشرفت ۱۵ درصدی ایستگاه مترو بهارستان را پایین و نگران کننده دانست و اظهار داشت: ولی اگر امکان آن باشد آمادگی دارم مشارکتی تعریف کنم تا حسن ختام برای پروژه وجود داشته باشد.
عباس رضایی_استاندار اصفهان هم با قدردانی از توجه رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور به پروژه مترو بهارستان اظهار داشت: پروژه ای که در عرض یک سال چنین پیشرفتی کرده جای قدردانی دارد، اما به یکسری مسایل خاص خودش هم برخورد کرد.
وی ضمن اشاره به این که در واقع پروژه از اواخر دیماه عملا آغاز شد وگرنه همه انصافا با دل و جان کار می کنند، تصریح کرد: برای ریل پروژه دوبار پیگیری کردیم و خوشبختانه هم اکنون همه مسائل حل شده است. نباید قطار جداگانه بخریم و مترو اصفهان تا بهارستان می آید و برمی گردد، ازاین رو این نوید هست تا آخر شهریور با حضور شما افتتاح و طبق قولی که دادیم سوار این قطار شوید.
همچنین محمدرضا احمدی، مدیرعامل شرکت عمران بهارستان در حاشیه این بازدید در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: پروژه مترو بهارستان تا تیرماه ۹۹، ۳۵ درصد در بخش زیرسازی و حدود ۱۵ درصد در بخش روسازی پیشرفت داشت.
وی با اشاره به اینکه در مسافرت پیشین رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار و حدود ۲۰۰ میلیارد تومان از محل منابع داخلی شرکت عمران شهرهای جدید به این پروژه تخصیص داده شد، اظهار داشت: در حال حاضر پیشرفت فیزیکی روسازی بیشتر از ۹۰ درصد و روسازی ۶۰ درصد و ایستگاه بهارستان ۱۵ درصد است و پروژه در حال ادامه کار است.
مدیرعامل شرکت عمران بهارستان با اشاره به اینکه تلاش می نماییم تا پیش از آخر سال عملیات زیرسازی و روسازی به پایان برسد، اضافه کرد: تلاش می نماییم طی مدت باقی مانده تا آخر سال اجرای برق و بخشی از تاسیسات پروژه به پایان برسد.
احمدی با بیان این که پروژه مترو بهارستان به غیر از ناوگان، ۳۴۰ میلیارد تومان دیگر اعتبار نیاز دارد، تصریح کرد: بخش عمده ای از این اعتبار از محل منابع داخلی شرکت تأمین می شود و بخش دیگر از محل منابع عمومی و کمک از راه سازمان مدیریت تامین گردد.
وی افزود: پروژه مترو بهارستان ۱۰ سال زمان برده بود و اگر قرار بود با روند قبلی ادامه پیدا کند ۱۰ سال دیگر هم اجرای آن طول می کشید، اما تلاش می نماییم با تأمین منابع، هرچه زودتر پروژه را به اتمام برسانیم. اما اگر هیچ تخصیصی هم نداشته باشیم وظیفه خود می دانیم این پروژه را با ظرفیت جابجایی ۲۷۲ هزار مسافر در روز به بهره برداری برسانیم.
منبع:

1400/03/07
23:54:41
5.0 / 5
514
تگهای خبر: بهره برداری , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک