روند آغاز و تكمیل واحدهای مسكن ملی در دولت دوازدهم

روند آغاز و تكمیل واحدهای مسكن ملی در دولت دوازدهم به گزارش مسکن گزین طرح اقدام ملی مسکن درقالب پروژه های واگذاری گروهی زمین، پروژه های مشارکتی، پروژه های متوسط وبزرگ مقیاس، نوسازی وبهسازی بافت های فرسوده وتفاهم نامه باسایر وزارت خانه ها، واردفاز عملیاتی شده است.


به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی یکی از دفاتر زیر مجموعه معاونت مسکن و ساختمان طی گزارشی مهم ترین اقدامات حوزه مسکن در دولت تدبیر و امید که شامل طرح اقدام ملی مسکن می باشد را اعلام نمود.
بنا بر گزارش آن دفتر، تعداد واحدهای زیر پوشش طرح، شامل ۴۰۰ هزار واحد مسکونی برای متقاضیان واجد شرایط ثبت نام شده در طرح است. همینطور ۸۰۰ هزار واحد مسکونی برای اقشار مختلف جامعه در چارچوب تفاهمنامه های منعقده با دستگاه ها و نهادهای مختلف هم تعریف شده که بخشی از آنها در حال انجام می باشد.
واگذاری زمین در طرح اقدام ملی مسکن شامل اجاره ۹۹ ساله، فروش اقساطی ۱۰ ساله و مشارکت در ساخت است. بر مبنای اعلام دفتر اقتصاد مسکن به ظرفیت تولید واحدهای مسکونی برای متقاضیان ثبت نام شده طرح اقدام ملی و اقشار مختلف جامعه، زمین ساخته شده و تولید زمین با اجرا و تداوم طرح، افزایش می یابد.
شرایط متقاضیان برای دریافت مسکن ملی شامل این موارد است: عدم سابقه مالکیت (افراد سرپرست خانوار) و افراد تحت تکفل بر زمین مسکونی یا واحد مسکونی از اول فروردین ۸۴ به بعد، استفاده نکردن از هیچ یک از امکانات دولتی یا نهادهای عمومی غیردولتی در ارتباط با تأمین مسکن شامل زمین، واحد مسکونی و یا تسهیلات یارانه ای خرید و یا ساخت واحد مسکونی از تاریخ ۲۲ بهمن ۵۷، متأهل یا سرپرست خانوار، دارای حداقل ۵ سال سابقه سکونت در شهر مورد تقاضاست.
هزینه ساخت واحدهای مسکن ملی و تحویل آنها به متقاضیان بر مبنای قیمت تمام شده محاسبه می گردد. همینطور تأمین مالی ساخت واحدها از محل آورده متقاضیان طرح و منابع داخلی بانک ها و منابع صندوق پس انداز مسکن یکم است.
میزان تسهیلات تخصیص یافته به هر واحد طرح اقدام ملی مسکن هم ۱۵۰ میلیون تومان است.

1400/01/07
23:54:27
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: اجاره , بانك , تسهیلات , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک