معاون استاندار تهران:

تخم مرغ گران نمیشود

تخم مرغ گران نمیشود معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران با تکیه بر اینکه قیمت مرغ افزایشی نخواهد داشت اظهار داشت: باید تولید استانهای شمالی با مدیریت وزارت جهاد کشاورزی به سمت بازار تهران هدایت شود تا شاهد رسیدن مرغ به قیمت مصوب در تهران و کشور باشیم.


حشمت اله عسگری در گفتگو با ایسنا، در تشریح مقابله با افزایش قیمت مرغ و تخم مرغ بخصوص در روزهای پایانی سال با تکیه بر بازگشت قیمت تخم مرغ و عدم افزایش نرخ آن اظهار داشت: به علل مختلفی همچون عرضه گسترده، قیمت گذاری درب مرغداری، و چسبیدن لیبل به هر تخم مرغ، افزایش دمای هوا و شرایط مناسب تر نگهداری می توان این اطمینان را به شهروندان داد که قیمت تخم مرغ به شرایط سابق برمی گردد و افزایشی هم نخواهیم داشت.
وی ادامه داد: اما درباره مرغ مساله داریم؛ باید به این نکته دقت کنیم که تولید مرغ در استانهای دیگر است و توزیع آن در تهران به شکلی که ۸ درصد مرغ مصرفی در تهران تولید و حدود ۹۲ درصد در سایر استانها تولید می شود بنابراین در اینجا نقش فرا استانی نیاز است.
وی تصریح کرد: برای مبحث مرغ چند روز وزیر جهاد کشاورزی پای کار آمد و استانهای شمالی را پای کار آوردند؛ روزانه ۸۰۰ تن مرغ در استان تهران داشتیم و بنابراین وضعیت خوب شد اما متاسفانه دو روز گذشته پای کار نبودند و قیمت ها بالا رفت. بدون شک تنظیم بازار مرغ در استان تهران بستگی به مدیریت وزارت جهاد کشاورزی در استانهای تولیدکننده مرغ دارد به شکلی که اگر این استانها به سمت بازار تهران مدیریت شوند، هم تهران و هم کشور در وضعیت مطلوب و متعادل قرار می گیرد اما اگر همانند دو روز گذشته عمل شود تهران و به طبع آن در کشور، شاهد افزایش قیمت مرغ خواهد بود.
معاون استاندار تهران با تکیه بر اینکه تولید کاهش پیدا نکرده است اضافه کرد: باید تولید استانهای شمالی یعنی گلستان، گیلان و مازندران به سمت بازار تهران هدایت شود و وزارت جهاد باید در این راستا پای کار باشد چون که جوجه ریزی کاهش پیدا نکرده و موجودی کم نشده است و تنها اتحادیه ها زیر بار قیمت مصوب نمی روند و اعلام می کنند قیمت ۲۰ هزار و ۴۰۰ تومانی که ستاد تنظیم بازار داده به صرفه نیست و باید ۲۵ هزار تومان باشد.1399/12/08
15:44:47
0.0 / 5
745
تگهای خبر: افزایش قیمت , تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک