ضرورت اتخاذ سیاست دوركاری حداكثری برای مهار شیوع ویروس كرونا

ضرورت اتخاذ سیاست دوركاری حداكثری برای مهار شیوع ویروس كرونا عضو شورای شهر تهران بر ضرورت اتخاذ سیاست دوركاری حداكثری در ادارات برای مهار شیوع ویروس كرونا ویروس تاكید نمود.


حسن خلیل آبادی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اعمال محدودیت های سفر در تعطیلات آخر هفته، اظهار داشت: اعمال این محدودیت ها تا حدودی می تواند از گسترش و شیوع بیماری کرونا در سطح کشور جلوگیری کند و لازم است تا اختتام موج سوم کرونا، این محدودیت ها ادامه داشته باشد.
وی با اعلان اینکه لازم است علاوه بر اعمال محدودیت ها، میزان آگاهی و اطلاعات مردم در مورد کرونا ویروس و نحوه انتشار آن افزایش یابد، اضافه کرد: اینکه مردم خودشان متوجه شوند که نباید تردد غیرضرور و سفر داشته باشند و متعهد به اجرای قوانین و دستورالعمل ها شوند، نیازمند افزایش اگاهی است و باید دستگاه های مختلف در زمینه فرهنگ سازی اقدام نمایند.
عضو شورای شهر تهران در مورد دورکاری حداکثری نیز با اعلان اینکه متخصصان و پزشکان بارها و بارها بر اعمال دورکاری در سازمان های مختلف و نهادها تاکید داشتند، اضافه کرد: پزشکان بارها اعلام نمودند که افراد از تردد در محل های عمومی اجتناب کنند و از آنجایی که عمده مراجعات مردمی به نهاد و سازمانهای دولتی است، لازم می دانیم دولت تصمیم قاطعی را در مورد اعمال دورکاری کارمندان و استفاده از بستر خدمات دهی الکترونیکی فراهم آورد.
خلیل آبادی اضافه کرد: باتوجه به شیوع موج سوم کرونا و افزایش تعداد مبتلاشدن و مرگ ناشی از این بیماری، لازم است که دولت هر چه سریعتر تعداد کارکنان در همه بخش ها را به حداقل رسانده و یا با شیفت بندی آنها از افزایش تراکم جمعیت در سازمانها و ادارات دولتی خودداری کند و در کل لازم است مکانیزمی اندیشیده شود تا از تعداد تردد افراد در جامعه خودداری شود.
وی با اعلان اینکه بیشترین مراجعات مردمی به سازمان و نهادهای دولتی است و این دفعه دولت باید در مورد دورکاری کارکنانش تصمیم بگیرد، افزود: اساسا یکی از دلیلهای موفقیت کاهش آمار مبتلاشدن و مرگ ناشی از کرونا در اردیبهشت ماه ناشی از تعطیلی ادارات و دورکاری آنها در اسفند و فروردین ماه بود است بگونه ای که سبب شد تعداد ابتلایان به شدت در تهران کم شود.
عضو شورای شهر تهران با تاکید بر اتخاذ سیاست دورکاری در شهرداری تهران نیز اضافه کرد: بارها به شهردار تهران تاکید کردیم که لازم است دورکاری را در شهرداری اعمال نماید که اخیرا با معاونت منابع انسانی مکاتبه داشته و آنها اعلام نمودند با آنکه ابلاغی از طرف شهردار تهران در خصوص دورکاری نداشتند اما در حال اتخاذ تمهیداتی هستند تا این مهم در شهرداری تهران اعمال شود.1399/07/25
15:49:18
5.0 / 5
1372
تگهای خبر: آمار , تخصص , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک