توضیحات معاون استاندار تهران درباره افزایش قیمت نان و بخشنامه ابلاغی

توضیحات معاون استاندار تهران درباره افزایش قیمت نان و بخشنامه ابلاغی مسكن گزین: معاون امور هماهنگی اقتصادی استانداری تهران درباره بخشنامه ساماندهی نانوایی ها و افزایش قیمت نان توضیحاتی ارائه نمود.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، امامی امین در جلسه ستاد تنظیم بازار استان تهران درباب بخشنامه افزایش قیمت نان اظهار داشت: ظرف حدود 5 سال قبل افزایش قمیت نان به صورت بخشنامه ای نداشتیم ولی به جهت افزایش هزینه ها اداره نانوایی ها با مشكلاتی روبه رو شده بود و متاسفانه شاهد یك كم فروشی در این بخش بودیم.
وی ادامه داد: بتازگی متاسفانه شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها هستیم و گاهی بعضی از نانوایی ها قیمت نان را افزایش دادند بر طبق بخشنامه ستاد تنظیم بازار كشور كه ابلاغ گردیده است امكان دارد باوجود افزایش قیمت نان در خیلی از نانوایی ها قیمت كاهش پیدا كنند چونكه با ابلاغ این بخشنامه ساماندهی نانوایی ها محقق خواهد شد.
وی افزود: توجیه ابلاغ این بخشنامه این است كه چند سال است كه قیمت نان افزایش پیدا نكرده و با عنایت به افزایش هزینه ها شاهد افزایش خودسرانه قیمت ها بوده ایم. اما برای ساماندهی نانوایی ها مقرر شد از روز شنبه اكیپ های بازرسی ضمن مراجعه به نانوایی ها، قیمت هایی كه بر طبق مصوبه نیستند با آنها برخورد قضایی صورت گیرد و اساسا این برخورد در محل صورت می گیرد.
معاون استاندار تهران اشاره كرد: این بخشنامه افزایشی در قیمت ها خواهد داشت اما در حقیقت ساماندهی نانوایی ها در استان تهران صورت خواهد گرفت و بدین سان امیدواریم كه با ورود جدی به این موضوع، نان در استان تهران ساماندهی گردد. به هیچ عنوان افزایشی در قیمت حمل و نقل نداشتیم و قیمت حمل و نقل مصوبه خودرا دارد و بابت افزایش آن دولت یارانه پرداخت می كند.
امامی امین در بخش دیگری از صحبت های خود درباب ساماندهی بازار پوشاك در سطح استان تهران اظهار داشت: گاهی در سطح بازار شاهد بی نظمی در عرضه كالا و قیمت عرضه كالا هستیم به شكلی كه در فروشگاه های عرضه لباس برخی اتكیت بر روی اجناس زدند و بر روی برخی دیگر اجناس اتیكیت نصب نشده همین طور برخی حاشیه سود بالای دارند و دلیل آن عدم نظارت دقیق به قیمت عرضه كالا است.
امامی امین در خاتمه اشاره كرد: در جلسه امروز ستاد تنظیم بازار مقرر شد در مورد البسه، كیف و كفش و مواد غذایی ضمن اعمال نظارت و كنترل قیمت ها تلاش شود وضع موجود ساماندهی گردد به شكلی كه اتكیت گذاری بر روی تمامی كالاها صورت گیرد و هر واحدی كه این اتكیت ها را نصب نكند مرتكب تخلف شده وباید با آن برخورد شود. همین طور حاشیه سود تولید تا مصرف نیز باید عدد منطقی باشد و تحقق این امر نیازمند نظارت دقیق است.
منبع:

1398/07/02
14:16:20
5.0 / 5
4312
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک