دعوت از احزاب سیاسی جهت شركت در انتخابات شورایاری ها

دعوت از احزاب سیاسی جهت شركت در انتخابات شورایاری ها مسكن گزین: دبیر هیأت اجرایی برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها از همه گروه های سیاسی، اجتماعی و… دعوت كرد كه در انتخابات شورایاری ها شركت نمایند و اظهار داشت: دیدگاه سیاسی فرد در عمران و آبادانی محله نقشی ندارد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، طهایی با اشاره به برگزاری انتخابات شورایاری ها در چهارم مردادماه سال جاری با اشاره به اینكه تعداد اعضای شورای محله در این دوره برگزاری انتخابات از ۷ به ۹ نفر رسیده است، اظهار داشت: ثبت نام از روز گذشته آغاز و تا دهم تیرماه ادامه خواهد داشت.
وی با اشاره به اینكه از روز گذشته تابحال ۳۵۷ نفر جهت شركت در انتخابات شورایاری ثبت نام كرده اند، اظهار داشت: برای نخستین بار انتخابات به صورت مكانیزه خواهد بود.
وی با اشاره به اینكه رأی دهندگان به انتخابات شورایاری ها به صورت مكانیزه رأی خودرا ثبت خواهند كرد، اظهار داشت: هنگامی كه شهروندان كد هر كاندیدا را در سامانه ثبت كنند اسم، اطلاعات و عكس كاندیدای مورد نظرشان بر روی صفحه مانیتور نقش می بندد و افراد بعد از تأیید، رأی خودرا ثبت می كنند و در آخر وقت نیز مسئولان صندوق و ناظران آمار را از سیستم دریافت كرده و آرا را در اختیار هیأت اجرایی قرار می دهند كه طبیعتاً بعد از چند ساعت هیأت اجرایی می تواند آرا را عرضه نماید.
وی با اشاره به اینكه سن رأی دهندگان ۱۸ سال به بالا تعیین شده است، اظهار داشت: سن كاندیدا ۲۲ تا ۷۵ سال در نظر گرفته شده است.
طهایی با اشاره به اینكه بر طبق زمانبندی انجام شده تبلیغات از ۲۸ تیرماه و تا دوم مردادماه ادامه خواهد داشت، اظهار داشت: تسهیلاتی برای تبلیغات كاندیدا نداریم.
وی در پاسخ به این سوال كه چه تضمینی وجود دارد كه افراد از محلات دیگر برای رأی دادن به محله دیگر نیایند، اظهار داشت: معمولاً در دنیا پیش از روز رأی گیری پیش ثبت نامی از اهالی ستاندن می شود و بر طبق آن تعرفه رأی به هر شعبه داده می شود و امیدواریم یك روز چنین اتفاقی نیز در انتخابات ایران بیفتد اما هم اكنون محدودیتی نداریم و هر كس می تواند در شهر تهران به كاندیدای خود رأی دهد اما كارت شناسایی افراد به صورت آنلاین به سامانه ثبت احوال متصل است.
دبیر هیأت اجرایی برگزاری پنجمین دوره انتخابات شورایاری ها در پاسخ به سوالی در خصوص سیاسی شدن انتخابات شورایاری ها با اشاره به اینكه اتفاقاً تشویق كنید تا احزاب به صحنه بیایند و نقش آفرینی كنند، اظهار داشت: جامعه باید همه جریان ها را ارزیابی كند تا ببیند این افراد بقولش عمل می كنند یا نه و ما نمی توانیم برای حزب خاصی محدودیت قائل شویم و در همه انتخابات همه احزاب فعال می باشند و دنبال كرسی می گردند.
وی با اشاره به اینكه كوچك ترین مجموعه اجتماعی كه در محله شكل می گیرد شورایاری است، اظهار داشت: دیدگاه سیاسی فرد در عمران و آبادانی محله نقشی ندارد و در جریان انتخابات از همه گروه های فعال شامل نظام مهندسی، نظام پزشكی، نظام كارگری، صنفی و… دعوت می نماییم تا در این انتخابات شركت نمایند.
وی درباره رد صلاحیت ها نیز با اشاره به اینكه هیأت نظارت منطقه ای بوسیله پیامك تأیید یا رد صلاحیت كاندیدا را به آنها اعلام می كند، اظهار داشت: افراد رد صلاحیت شده می توانند بوسیله هیأت نظارت منطقه ای یا مركزی نسبت به ثبت اعتراضات خود اقدام نمایند.

تشكیل سامانه محله یار
در ادامه این نشست خبری آرش میلانی دبیر ستاد شورایاری ها نیز در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا شورایاران در انتخاب مدیر محله دخالت می كنند یا نه؟ اظهار داشت: مدیر محله طبق نظر هیأت امنا تشكیل می شود و شورایاران در سطح اجازه قانونی در امور وارد می شوند.
وی با اشاره به اینكه در اساسنامه شورایاران اصلاحیه ای به وجود آمد كه بر طبق آن نظر مشورتی اعضای شورایاری در بودجه محلی و پروژه های محلی ستاندن می شود، اظهار داشت: این دخالت در اجرا نیست بلكه این افراد می توانند بعنوان نماینده مردم محله شان صدای مردم را به گوش مسئولان برسانند.
وی با اشاره به اینكه بررسی ها نشان داده است كه تعلقات محلی كم شده و باید بیشتر شود، اظهار داشت: شورایاری می تواند برای افزایش نفوذ كاری كند و مقرر است سامانه "محله یار" تدارك دیده شود.
منبع:

1398/04/05
01:46:50
5.0 / 5
4649
تگهای خبر: آمار , تسهیلات , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک