راه اندازی شورایعالی روستاها، وجود۴۰۰۰ مدرسه در روستاهای فاقد سكنه

راه اندازی شورایعالی روستاها، وجود۴۰۰۰ مدرسه در روستاهای فاقد سكنه به گزارش مسكن گزین معاون توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری از طریق اندازی شورایعالی روستاها برای نظارت بر اقدامات درون روستاها اطلاع داد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایسنا، محمد امید در سی و دومین نشست فصلی مدیران كل دفاتر امور روستایی و شوراهای استانداری های كشور اظهار داشت: نظام جمهوری اسلامی ایران در روستاها بعد از انقلاب اسلامی فعالیت خوبی داشته است و قبل از انقلاب جمعیت روستایی ۲۰ میلیون نفر بوده و هم اكنون این جمعیت ۲۰ میلیون نفر است اما درصد آن نسبت به كل جمعیت كاهش یافته است.
وی ادامه داد: در ابتدای انقلاب ۶۵ درصد كل جمعیت روستایی بودند در حالیكه تنها امروز ۶ تا ۷ درصد روستایی هستند این نشان داده است روستاها ظرفیت خویش را برای اشتغال حفظ نكرده اند و طرح های كه برای ایجاد اشتغال در روستاها انجام شده مؤثر نبوده و نتوانسته از مهاجرت جمعیت جلوگیری كند.
وی افزود: سال قبل ۱.۵ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای توسعه اشتغال روستایی اختصاص پیدا كرد. برپایه آمارهای نرخ اشتغال روستاها افزایش یافته و ۲.۱ درصد هم شاهد كاهش نرخ بیكاری روستاها بودیم.
وی افزود: ۱۵۰ هزار فرصت شغلی قطعی در روستاها بوجود آمده كه توانسته جلوی مهاجرت را بگیرد ازاین رو اگر می خواهید توسعه روستاها را داشته باشیم باید مبحث اشتغال و تولید را به صورت جد مدنظر داشته باشیم.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به این كه تولید و اشتغال می تواند در روستاها تداوم زندگی و ماندگار ی به همراه داشته باشد اظهار نمود: برای سال جاری هم پیشنهاد دادیم معادل رقم ۱.۵ میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی اختصاص یابد.
وی ادامه داد: یكی از وظایف دستگاه های مختلف برای توسعه روستایی انجام بهینه خدمات در روستاها است بنابراین یكی از برنامه های مهم برای توسعه روستاها این است كه نظم و انضباط در دستگاه های روستایی برقرار شود و شاهد گسیختگی در این دستگاه ها نباشیم.
وی افزود: ۴ هزار مدرسه هم اكنون در روستاها قرار گرفته اند كه امروز فاقد سكنه هستند این به این مفهوم است كه در ده سال قبل و هنگام ساخت این مدارس به فكر آینده این روستاها نبودیم بنابراین مقرر شده نظم و انضباطی در این عرصه روستایی برقرار شود و در این راه راه اندازی شورایعالی روستاها مدنظر قرار گرفته تا اگر كاری در روستاها در حوزه های مختلف همچون اشتغال فرهنگ و اقتصاد مقرر است صورت گیرد، این شورا نظارت كند.1398/03/22
15:41:06
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: آمار , توسعه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک