جزئیات جدید كلاهبرداری از مشتركان تلفن همراه

جزئیات جدید كلاهبرداری از مشتركان تلفن همراه مسكن گزین: تهران- وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات شناسایی اپراتورهای واسطی كه مبادرت به برقراری تماس بین المللی با مشتركان و قطع سریع آن می كنند را در دستور كار قرار داده چونكه به روش جدید كلاهبرداری و تحمیل هزینه به دارندگان تلفن همراه تبدیل گشته است.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، روز گذشته شركت ارتباطات سیار ایران (همراه اول) در اطلاعیه ای به انجام تماس های مشكوك با سرشماره های بین المللی اشاره نمود و از مشتركان خواست از پاسخگویی به این تماس ها كه هزینه های زیادی به آنها تحمیل می كند، اجتناب كنند.
پیگیری خبرنگار ایرنا از شهروندان هم نشان داده است كه اغلب آنها در موارد متعددی با تماس های بین المللی و مشكوك روی تلفن های همراه خود رو به رو شده اند اما بعضی از آنان از بیم مسایل امنیتی و احتمال شنود، نه تنها از پاسخگویی خودداری كرده بلكه مراتب را به نهادهای ذی ربط گزارش داده اند.
آنطور كه هموطنان می گویند، این تماس ها از مبداء كشورهایی چون صربستان، آلبانی، مونته نگرو، آفریقای جنوبی و حتی كشورهای آسیای میانه چون ازبكستان انجام شده است.
البته بعضی از هموطنان نه تنها به این تماس ها پاسخ داده، بلكه پیگیر تماس های ناموفق هم بوده اند و طی تماس با شماره تلفنی كه روی گوشی آنها ثبت شده بود، اكنون با مشكل تحمیل هزینه های هنگفت ناشی از تماس بین المللی روبرو هستند.
در این پیوند سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با اشاره به انجام كلاهبرداری جدید از روش برقراری تماس بین المللی و قطع سریع آن اظهار داشت: شركت ارتباطات زیرساخت ایران پیگیر شناسایی اپراتورهای واسطی است كه این كلاهبرداری با استفاده از آنها انجام می گردد.
«سیدجمال هادیان طبایی زواره» اضافه كرد: برخی اپراتورهای واسط بین المللی خواسته یا ناخواسته در فرآیند «تماس با شهروندان ایرانی و قطع سریع آن» همكاری دارند كه منجر به افزایش هزینه های مشتركان می گردد و بر همین مبنا شركت ارتباطات زیرساخت با ورود به این مورد قصد شناسایی این اپراتورها را دارد.
وی افزود: همزمان با شناسایی این اپراتورها، اقدام های لازم برای قطع ارتباط آنها صورت خواهد گرفت.
رئیس مركز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات خاطرنشان ساخت: كلاهبرداران ابتدا یك تماس كوتاه با مشترك برقرار كرده و به سرعت قطع می كنند اما تعداد زیادی از مشتركان تلفن همراه عادت دارند بعد از هر تماس ناموفق مبادرت به برقراری تماس با فرد تماس گیرنده كنند؛ به علت آنكه این تماس ها از سرشماره های بین المللی برقرار می شود، به محض تماس هزینه های سنگینی به مشترك ایرانی تحمیل می گردد.
به گفته هادیان طبایی زواره، امكان دارد منشاء این تماس ها داخلی و یا خارجی باشد كه شركت ارتباطات زیرساخت به جد پیگیر این مورد است.
هادیان طبایی زواره به همه مشتركان تلفن همراه سفارش كرد: بعد از برقراری هر تماس ناآشنا و بین المللی و قطع آن از پاسخگویی مجدد به جد اجتناب كنند تا متحمل هزینه های سنگین نشوند.
«محمدجواد آذری جهرمی» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اخیرا در صفحه توئیتر تماس ناموفق(Missed Call) را روش جدید كلاهبرداری از مشتركان تلفن همراه اعلام نموده و نوشته است: «قانون بقای كلاهبردار و قاچاقچی، از بین نمی روند بلكه از شكلی به شكل دیگر تغییر ابزار می دهند. یك روز پیامك كلاهبرداری، این روزها Missed Call و انتظار تماس و شارژ مشترك تلفن همراه؛ روابط عمومی امروز بیشتر توضیح می دهد. با به اشتراك گذاری، مانع ضرر مردم شویم.»
اقتصام**2078**2025


1397/07/30
13:16:35
5.0 / 5
4632
تگهای خبر: راه , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک