2 سامانه جدید پستی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید

2 سامانه جدید پستی در خراسان جنوبی به بهره برداری رسید مسكن گزین: بیرجند - 2 سامانه جدید پستی همزمان با هفته پست و با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار خراسان جنوبی و نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی به بهره برداری رسید.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا مدیركل پست خراسان جنوبی روز پنجشنبه بعد از افتتاح این طرح ها در نشست خبری اظهار داشت: «پست سام» سرویس امانات مخفف و سامانه ارسال غیرحضوری مدارك دانشجویان امروز راه اندازی شد كه خدمتی نوین در پست استان به مردم خواهد بود.
علی الهامی درباره سامانه پست سام تصریح كرد: برای دسترسی به این سامانه می توان با 140 تماس برقرار یا با استفاده از سایت Post.ir درخواست پستی خویش را ثبت و خدمت موردنظر را دریافت كرد.
وی با تاكید بر اینكه این سامانه ها دسترسی به پست را آسان تر می كند اظهار داشت: فاز اول پست سام در بیرجند افتتاح شد و در فازهای دیگر سایر شهرستان ها هم از این خدمت بهره مند خواهد شد.
وی با اشاره به رایزنی ها برای كاهش نرخ های مرسولات پستی خراسان جنوبی در این خدمت نوین ابراز امیدواری كرد: در آینده با طراحی جدید این سامانه امكان ارسال محصولات بومی استان فراهم گردد.
مدیركل پست خراسان جنوبی درباره راه اندازی سامانه ارسال غیرحضوری مدارك دانشجویان هم اظهار داشت: فاز اول این سامانه با تعامل دانشگاه بیرجند افتتاح شد و از این پس دانشجویان این دانشگاه می توانند بدون رجوع حضوری با استفاده از سامانه مذكور درخواست ارسال مدرك تحصیلی خویش را ثبت كنند.
وی با اشاره به اینكه راه اندازی سامانه ارسال غیرحضوری مدارك دانشجویان تاثیر زیادی در كاهش هزینه مسافرت های غیر ضرور دارد تصریح كرد: نقصها مدارك هم با استفاده از همین سامانه اعلام می گردد و افراد با پرداخت مجموعا 40 هزار تومان می تواند از این خدمت پستی بهره مند شوند.
الهامی اظهار داشت: با هماهنگی دانشگاه بیرجند در مراحل بعدی برای دانشنامه و ریز نمرات هم از این سامانه استفاده خواهد شد.
وی با تاكید بر اینكه سامانه مذكور به نحوی طراحی شده كه همه دانشگاه ها می توانند از آن استفاده كنند اظهار داشت: هنوز سایر دانشگاه ها پاسخی برای دریافت این خدمت نداده اند.
الهامی از طریق اندازی خط مستقیم كامیونی بیرجند- تهران از سال قبل در پست استان اطلاع داد و اضافه كرد: از زمان برقراری این خط درخواست ها تا ساعت 11 هر روز دریافت و تا روز بعد در مقصد تحویل می گردد.
وی با اشاره به راه اندازی سامانه همراه نامه بیان كرد: رصد پیمانكاران پستی هم به صورت سامانه ای انجام می گردد.
مدیركل پست خراسان جنوبی یكی از خدمات مهم پست را راه اندازی سامانه سیماك عنوان نمود و اظهار داشت: این سامانه بعنوان یك پروژه اقتصاد مقاومتی از 10 سال قبل در كشور كلید خورد و اجرای آن از جانب وزارت ارتباطات به پست واگذار شده است.
وی اضافه كرد: با استفاده از این سامانه استعلامات میان دستگاهی در حوزه املاك الكترونیكی می گردد و با عنایت به ثبت اطلاعات توسط تمامی دستگاه های اجرایی، مدیران ارشد استانی هم می توانند گزارش های كنترلی از این سامانه درخواست كنند.
الهامی پروژه «جی نف» را یكی دیگر از طرح های اقتصاد مقاومتی دانست و تصریح كرد: این سامانه یكپارچه سازی نشانی ایرانی ها است كه شناسه ملك، اشتراك و آدرس شهروندان در آن ثبت می گردد.
وی تصریح كرد: شهرداری باید با مشخص كردن مرز محلات و محلات فاقد نام زیرساخت اجرای این طرح را فراهم آورد.
مدیركل پست خراسان جنوبی از رشد بیشتر از سه درصدی ترافیك مرسولات در 6 ماه نخست امسال اطلاع داد و اظهار داشت: به خاطر كاهش توزیع قبوض تلفن و بروشورهای تبلیغاتی در بخش توزیع امسال با 4.3 درصد كاهش مواجه شده ایم.
وی با اشاره به افزایش 9 درصدی درآمد پست استان در 6 ماه نخست امسال اضافه كرد: این رشد درآمدی در شرایطی محقق شده كه در نرخ های تغییری تولید نشده است.
الهامی با اشاره به اینكه در ترافیك مرسولات خرید و فروش اینترنتی استان خراسان جنوبی مصرف كننده است خاطرنشان كرد: 6 ماه نخست امسال یكهزار و 331 مرسوله پست اینترنتی صادره از استان داشتیم كه نسبت به مدت مشابه سال قبل 51 درصد رشد داشته است.
وی آمار مرسولات وارده به استان در 6 ماه نخست امسال را 21 هزار و 238 فقره عنوان نمود و اظهار داشت: خریدهای اینترنتی هم نسبت به مدت مشابه سال قبل 3.2 درصد افزایش یافته است.
مدیركل پست خراسان جنوبی توزیع چمدان های حجاج و ثبت نام دانشجویان را از دیگر خدمات پستی خراسان جنوبی برشمرد و اضافه كرد: ثبت نام كارت ملی هوشمند امسال با 20 درصد كاهش مواجه بوده است.
وی با اشاره به فعالیت 14 اداره دولتی پست در استان اظهار داشت: 63 دفتر پیشخوان دولت، 215 دفترICT، هشت نمایندگی در ادارات و 56 نمایندگی روستایی با 17 دستگاه خودرو عملیاتی خدمات پستی را به مردم استان ارائه می دهند.
9893*3028


1397/07/19
15:30:53
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک