تامین بودجه متروی تبریز در سطح ملی پیگیری می گردد

تامین بودجه متروی تبریز در سطح ملی پیگیری می گردد مسكن گزین: تبریز - نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی و نماینده مردم تبریز، اسكو و آذرشهر اظهار داشت: تامین بودجه مورد نیاز و اوراق مشاركت مترو تبریز در سطح ملی پیگیری می گردد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، مسعود پزشكیان روز دوشنبه در حاشیه بازدید از آخرین وضعیت قطار شهری تبریز و اقدام های انجام شده در این طرح اضافه كرد: در این راستا چندین جلسه در سطح ملی ترتیب داده ایم و تا رسیدن به نتیجه مطلوب در كنار این مجموعه خواهیم بود.
وی تصریح كرد: روند اجرایی این طرح را در ماه های گذشته به دقت بررسی نموده و به صورت مستمر پیگیر آن هستیم.
نایب رییس اول مجلس شورای اسلامی با تاكید بر لزوم سرعت بخشی به فعالیت های قطار شهری در تبریز یاداوری كرد: همه نهادها و سازمان های درگیر در این طرح باید نسبت به پیشبرد برنامه های توسعه حمل و نقل عمومی در این شهر هماهنگ و همدل باشند.
پزشكیان با اشاره به اینكه پیگیری امور مربوط به توسعه حمل و نقل عمومی در تبریز از دغدغه های اصلی ما است، افزود: امید است با همكاری متولیان امر در این مسیر قدم های تاثیرگذاری برداشته شود.
وی توسعه متروی تبریز را در افزایش رفاه و سلامت مردم موثر دانست و اظهار داشت: با فعالیت كامل مترو، آلودگی هوا به صورت چشمگیری كاهش و رفاه و سلامت مردم افزایش می یابد.
در نشست مشترك پزشكیان و مصطفی مولوی، مدیرعامل سازمان قطار شهری تبریز، آخرین وضعیت اجرای طرح های عمرانی این سازمان، تامین قطعات نیازمند تامین ارز و موضوعات مربوط به مسایل مالی و تامین اوراق مورد بررسی قرار گرفت.
عملیات اجرایی قطار شهری تبریز از حدود 15 سال قبل شروع شده و در زمان حاضر 12 كیلومتر از مسیر 18 كیلومتری خط اول آن با صرف 17 هزار میلیارد ریال اعتبار در حال بهره برداری است.
برای افتتاح 6 كیلومتر باقی مانده خط اول قطار شهری تبریز هم هفت هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است و امید می رود این بخش هم با تزریق به موقع اعتبارات از جانب دولت و شهرداری تا آخر امسال به بهره برداری برسد.
برای اجرای خط دوم قطار شهری تبریز هم حدود پنج هزار میلیارد ریال هزینه شده است و این خط هم حدود 15 درصد پیشرفت فیزیكی دارد.
8023/518


1397/06/26
15:05:26
5.0 / 5
4951
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک