معاون وزیر راه در گفتگو با مهر ؛

احتمال تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از خسروی، منتظر اعلام عراق هستیم

احتمال تردد ۵۰۰ هزار زائر اربعین از خسروی، منتظر اعلام عراق هستیم مسكن گزین: رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اظهار داشت: در صورتیكه نهادهای ذی ربط مجوز بازگشایی مرز خسروی برای اربعین را صادر كنند، زیرساخت های این پایانه آمادگی استقبال ۵۰۰ هزار زائر را دارد.عبدالهاشم حسن نیا در گفت وگو با خبرنگار مهر، درباره احتمال بازگشایی مرز خسروی در روزهای اربعین امسال اظهار داشت: مقدمات پذیرش حدود ۵۰۰ هزار نفر را در مرز خسروی داریم. به گونه ای كه پیش بینی می گردد در اربعین امسال ۲.۵ میلیون نفر رفت و ۲.۵ میلیون نفر تردد برگشت از عراق به ایران را شاهد باشیم. از آنجایی كه احیانا ۱۰ تا ۲۰ درصد این افراد با هواپیما یا قطار به كربلا مشرف می شوند، پیش بینی می نماییم بین ۸۰ تا ۹۰ درصد هم با استفاده از مرزهای زمینی مهران، شلمچه، چذابه و خسروی به عراق رفت و آمد داشته باشند. ازاین رو اگر مرز خسروی باز شود بین ۴۰۰ تا ۵۰۰ هزار نفر از این پایانه مرزی به عراق خواهند رفت.
به گفته حسن نیا، این اتفاق در صورت فراهم شدن مقدمات انجام كار از جانب مقامات ایرانی و عراقی است و امكان دارد كشور عراق اجازه تردد از این مرز را صادر نكند.
وی افزود: تصمیم گیری بر سر اینكه آیا مرز خسروی در روزهای اربعین مورد استفاده قرار خواهد گرفت یا خیر در حیطه اختیارات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای نیست. اگر تصمیم بر این باشد كه این مرز بازگشایی شود سازمان راهداری زیرساخت های استفاده از پایانه مرزی خسروی را فراهم نموده است.
رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای خاطرنشان كرد: اگر مرز خسروی قرار نباشد كه مورد استفاده قرار بگیرد دستور كار این سازمان مانند سال های گذشته عبور دادن بیش از ۵۰ درصد زائران از مرز مهران و كمتر از ۵۰ درصد مابقی از مرزهای شلمچه وچذابه خواهد بود ولی اگر مرز خسروی باز شود سرریز سهمیه مرز مهران به خسروی منتقل خواهد شد.

1397/06/15
13:24:37
5.0 / 5
4623
تگهای خبر: جاده , حمل و نقل , راه , زیرساخت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک