فراهم سازی ثبت حقوقی طرح های معماری و پروژه های ساختمانی

فراهم سازی ثبت حقوقی طرح های معماری و پروژه های ساختمانی به گزارش مسكن گزین سامانه ثبت آثار معماری و طرح های ساختمانی كشور با حضور نایب رئیس كمیسیون صنایع مجلس رونمایی گردید.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر سامانه ثبت طراحی معماری و پروژه های ساختمانی كشور با حضور رضا علیزاده نایب رئیس كمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی رونمایی شد.
به گفته سیدكاظم سیدمراد رئیس انجمن صنفی معماری، طراحی و دكوراسیون داخلی، این سامانه می تواند مشكل اصلی طراحان در حوزه ثبت نقشه های پروژه های ساختمانی را كه در سال های گذشته همواره از جانب افراد سودجو مورد سوءاستفاده قرار می گرفت، برطرف كند.
وی اضافه كرد: هنرمندان برای ثبت آثار هنری به وزارت ارشاد و مخترعان برای ثبت طرح های صنعتی به اداره ثبت شركت ها رجوع می كنند ولی جایی برای ثبت آثار معماری طراحان وجود نداشت كه بنابراین در یك سال قبل كمپین «من به ثبت حقوقی آثار معماری می پیوندم» افتتاح شد و امروز هم سامانه ثبت طراحی معماری و پروژه های ساختمانی كشور به بهره برداری رسید.
به گفته رئیس این تشكیل صنفی حوزه معماری از این پس طراحان و معماران می توانند اظهارنامه خویش را به انجمن صنفی معماری عرضه داده و بعد از بازرسی اظهارنامه و بازدید از پروژه از جانب این انجمن، گواهی ثبت به طراحان داده می شود؛ ضمن اینكه پروژه آنها در سامانه ثبت آثار معماری هم به ثبت خواهد رسید.
در آخر علیزاده نایب رئیس كمیسیون صنایع مجلس تصریح كرد: مجلس شورای اسلامی در جاهایی كه خلأ قانونی در حوزه حمایت حقوقی انجمن های صنفی از اعضای صنف مربوطه وجود داشته باشد آماده همكاری بوده و تولید این سامانه می تواند برای فعالان صنفی حوزه معماری و طراحی ساختمان، امنیت در بخش ثبت آثار را تولید خواهد نمود.
 

1396/08/02
23:39:59
5.0 / 5
5182
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک