بسته سازگاری با كم آبی استان بوشهر به هیات وزیران ارسال می گردد

بسته سازگاری با كم آبی استان بوشهر به هیات وزیران ارسال می گردد مسكن گزین: بوشهر-مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه ای استان بوشهرگفت: بسته پیشنهادی سازگاری با كم آبی این استان بزودی برای تصویب به هیات وزیران ارسال كه در قالب آن منابع و مصارف آب در بخش های مختلف مشخص و به تفصیل بیان شده است.


شاهپور رجایی روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه كرد: در قالب این بسته پیشنهادی راهكارهای مورد نیاز برای سازگاری با كم آبی و تامین آب مورد نیاز استان بوشهر پیش بینی شده تا وضعیت تامین آب استان به شرایط توازن و پایداری برسد.
وی تصریح كرد: در بسته سازگاری با كم آبی استان بوشهر 26 برنامه مختلف در بخش های مصرفی آب، نوع مصرف، نوع مدیریت مصرف، راهكارهای تامین آب و آب شیرین كن های مورد نیاز این حوزه پیش بینی شده است.
رجایی اضافه كرد: در استان بوشهر بارش ها نسبت به سی سال قبل 55 درصد كاهش یافته و این در شرایطی است كه وقتی بارندگی یك منطقه از میزان بارش میانگین آن منطقه كمتر باشد خشكسالی اتفاق می افتد.
مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر افزود: بر مبنای بررسی 13 ایستگاه هیدرومتری در سطح میزان آب آورد رودخانه های این استان در مقایسه با سال قبل كاهش 84 درصدی دارند.
وی اضافه كرد: اثر این مهم به صورت مستقیم و غیرمستقیم روی منابع آب های سطحی و زیرزمینی نشان داده می شود طوری كه اكنون 60 درصد از مخزن سد كوثر و 88 درصد از مخزن سد رییسعلی دلواری خالی است.
رجایی افزود: با این شرایط به طور طبیعی در بخش كشاورزی و شرب مصرف ها تحت تاثیر و متاثر از این شرایط خواهد بود.
مدیرعامل شركت سهامی آب منطقه ای استان بوشهر اضافه كرد: از دیرباز كیفیت آب زیرزمینی در استان بوشهر دچار نوسانات و افت شدید كیفی بوده و این امر سبب شد از همان ابتدا جهت تامین آب شرب از استان های همجوار، منابعی در نظر گرفته شود.
رجایی افزود: بخش كمی از آب شرب استان بوشهر از منابع درون استان تامین می گردد و مهمترین نكته ای كه باید در مدیریت مصرف به آن توجه كرد این است كه 22 درصد از منابع آب شرب استان بوشهر از استان فارس و 77 درصد از استان كهگیلویه و بویراحمد تامین می گردد.
رجایی در مورد انشعابات غیرمجاز باغ شهرها هم اظهار داشت: تابحال برخوردهای قانونی و قضایی با این اشخاص اعمال شده و بتازگی هم استاندار دستور داد كه ظرف مدت 10 روز آینده تمامی انشعاب های غیرمجاز باغ شهرها در شهرستان های دشتستان، تنگستان، گناوه، دیلم و بوشهر باید قطع شود.
7212/6045


1397/05/10
16:04:28
5.0 / 5
4366
تگهای خبر: راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک