معاون استاندار:

جامعیت برنامه بازآفرینی در شهرهای آذربایجان غربی لحاظ شود

جامعیت برنامه بازآفرینی در شهرهای آذربایجان غربی لحاظ شود مسكن گزین: ارومیه- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اظهار داشت: عرضه گزارش اقدام های انجام شده توسط فرمانداران در ستادهای بازآفرینی شهرهای این استان كافی نیست و برنامه های جامع در این راستا باید برای سال جاری تدوین شود.


تقی كهوریان روز یكشنبه در جلسه بازآفرینی شهری در ارومیه با تاكید بر اینكه باید از كلی گویی در برنامه ها پرهیز شود، اضافه كرد: فرمانداران در برنامه های بازآفرینی شهری به جنبه های زیربنایی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی توجه جدی كرده و در نخستین فرصت فهرست كامل طرح های خویش را به ستادهای شهرستان ها ارائه نمایند.
وی افزود: بانك مسكن هم در طرح های بازآفرینی شهری مشاركت پررنگی داشته باشد.
شهلا تاجفر مدیركل امور بانوان و خانواده استانداری آذربایجان غربی هم در این جلسه بیان كرد: راه اندازی بازارچه های فروش محصولات خانگی و احداث پارك بانوان از اولویت های محله های جامعه هدف در بخش خانواده با هدف بازآفزینی شهری به حساب می آید.
فرماندار پیرانشهر هم در این جلسه با اشاره به اینكه 11 محله در این شهرستان در ستاد بازآفرینی شهری مصوب شده است، اظهار داشت: حدود 6 هزار خانوار پیرانشهری با مشكل تامین آب شرب روبرو است و به تعویق انداختن اقدام های لازم در این زمینه این شهرستان را در آینده نزدیك با تبعات جدی مواجه می كند.
سیدعلی ترابی اضافه كرد: هر كلاس درس در این شهرستان به صورت متوسط 58 نفر دانش آموز دارد و مدرسه سازی نیاز اصلی آن به حساب می آید.
مدیركل آموزش و پرورش آذربایجان غربی افزود: این استان به همراه هرمزگان، جنوب استان كرمان و سیستان و بلوچستان از لحاظ فضا، تجهیزات، پوشش تحصیلی و نیروی انسانی جزو استان های آخر كشور شناخته شده است.
ابراهیم محمدی اضافه كرد: مدرسه تك نوبته در پیرانشهر وجود ندارد و باید به افزایش فضاهای آموزشی در این شهرستان بیش از پیش توجه گردد.
سید محمد عابدی، فرماندار خوی هم در این جلسه با اشاره به اینكه 40 طرح در محله های تخته پل، یدیلر، ملاباغی و جمشیدآباد خوی در حال انجام می باشد، اظهار داشت: غرفه هایی در پارك ملت و بانوان برای فروش محصولاتی نظیر عرقیات گیاهی، رب گوجه فرنگی و ترشیجات با هدف پشتیبانی از مشاغل خانگی در جهت بازآفرینی شهری برای جامعه هدف این شهرستان به راه افتاده است.
به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا در این جلسه همینطور اهمیت تدوین برنامه های اشتغال پایدار، ارتقای سلامت و بهداشت و خدمات زیربنایی و روبنایی برای شهرستان های هدف بازآفرینی شهری بحث و گفت و گو شد.
ستاد بازآفرینی شهری در سال 1393 و برای ترمیم بافت های ناكارآمد شهری و مشكلات آنها تشكیل شده است؛ این ستاد دارای 21 عضو رسمی در كشور است كه به ریاست رئیس جمهور و نایب رئیسی وزیر راه و شهرسازی تشكیل می گردد و دبیرخانه این ستاد در وزارت راه و شهرسازی /شركت مادر تخصصی عمران و بهسازی شهری ایران/ مستقر است.
ستاد بازآفرینی شهری پایدار در هفت شهرستان و 18 محله آذربایجان غربی فعال بوده و ارومیه، خوی، مهاباد، میاندوآب، بوكان، سردشت و پیرانشهر شهرهای تحت پوشش این ستاد است.
7129/2093


1397/04/31
19:43:40
5.0 / 5
4413
تگهای خبر: راه , شهرسازی , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک