معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد

اصلاح در مالیات مسكن

اصلاح در مالیات مسكن به گزارش مسكن گزین معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: تصحیح نظام مالیات در بخش مسكن یكی از برنامه های یك سال آینده وزارت راه و شهرسازی می باشد.حامد مظاهریان در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: مهمترین برنامه و سیاست اصلی وزارت راه و شهرسازی در بخش مسكن افزایش قدرت خرید مردم است. ازاین رو همه ابزارهایی كه بتواند میزان تسهیلات را افزایش دهد جزو سیاستهای ما تلقی می گردد.
وی اضافه كرد: بخشی از این سیاستها شامل تصحیح قوانین از جمله قانون پیش فروش است كه به شدت دنبال اصلاح آن هستیم؛ چون كه هم اكنون عملكرد قانون پیش فروش به هیچ وجه مناسب نیست. قانون مالیات هم باید تغییراتی كند. همینطور ابزارهای جدید مالی باید اضافه شود. برخی از این ابزارها را در سالهای گذشته توانستیم وارد بازار كنیم و بعضی دیگر باقی مانده است. این ابزارها كمك می كند كه قدرت وام دهی بانكها افزایش پیدا كند و خریداران واقعی مسكن این توان را پیدا می كنند كه وارد بازار شوند.
معاون مسكن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه خوشبختانه در بازار موجودی مسكن به حد كفایت وجود دارد اظهار داشت: اگر بتوانیم قدرت خرید را با استفاده از افزایش تسهیلات بالا ببریم می توانیم به تقاضاها پاسخ دهیم.
مظاهریان در مورد قانون مالیات بر خانه های خالی هم اظهار داشت: قانون مالیات بر خانه های خالی فرآیندی است كه می تواند مالكان را تشویق به عرضه خانه ها در بازار كند. ولی میزان مبلغ مالیات به اندازه ای نیست كه مالكان ترغیب شوند به اندازه نیم برابر مالیات، خانه را اجاره بدهند. ازاین رو معتقدم باید این قانون اصلاح شود.
وی ادامه داد: تصحیح نظام مالیات در بخش مسكن یكی از برنامه های یك سال آینده وزارت راه و شهرسازی خواهد بود. تلاش می كنیم با تعامل با وزارت امور اقتصادی و دارایی در طرح جامع مالیاتی روندی را اجرا كنیم كه ابزار مالیاتی بتواند واحدها را در بازار خرید و فروش وارد كند.
معاون وزیر راه و شهرسازی درباره اخباری مبنی بر كاهش نرخ سود و افزایش مدت بازپرداخت تسهیلات خانه اولی ها اظهار داشت: به اعتقاد من رسانه ها در مورد انتشار این خبر درست عمل نكردند. یك نفر صحبت كرد درباره اینكه پیشنهاداتی در گفت وگوها وجود دارد ولی به نظر می رسد مقداری در این خصوص بدفهمی شد و این تلقی صورت گرفت كه گویی موارد اعلامی، سیاستهای مصوب است. ازاین رو نوعی عدم فهم یكسان ازموضوع صورت گرفت.


 

1396/07/22
18:16:40
5.0 / 5
5873
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک