با حضور وزیر ارتباطات؛

360 میلیارد تومان پروژه ارتباطی در استان كرمان راه اندازی شد

360 میلیارد تومان پروژه ارتباطی در استان كرمان راه اندازی شد مسكن گزین: كرمان- در سفر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به كرمان پروژه های ارتباطی تلفن همراه، تلفن ثابت و اینترنت استان با 90 میلیارد تومان سرمایه گذاری دولتی و 270 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی راه اندازی شد.


به گزارش مسكن گزین به نقل از ایرنا، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روز شنبه در حاشیه افتتاح این طرح ها در بخش كوهساران راور اظهار داشت: عدم توازن در پوشش تلفن همراه یكی از چالش های موجود استان كرمان بود به صورتی كه در خیلی از نقاط استان تنها یك اپراتور فعالیت داشت.
محمدجواد آذری جهرمی اضافه كرد: 2 هزار و 400 روستا در كرمان دچار این معضل بود و الان تمامی نقاط استان زیر پوشش تمامی اپراتورهای تلفن همراه قرار دارند.
وی با اشاره به اینكه توسعه نیافتن تلفن ثابت از دیگر چالش های استان كرمان بود، عنوان كرد: بعد از واگذاری شركت مخابرات سرمایه گذاری برای توسعه خط ثابت تلفن انجام نشد و یك عقب ماندگی در این حوزه وجود داشت كه امروز ثبت نام تلفن ثابت در یك هزار و 300 روستا آغاز می گردد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اظهار داشت: از مجموع سه هزار و 500 كیلومتر جاده روستایی در استان كرمان نیز، 700 كیلومتر دارای پوشش نامناسب یا نقاط كور بود كه این مشكل هم برطرف شده است.
وی ادامه داد: 262 روستای استان كرمان هم فاقد هر گونه ارتباطی بودند كه با طراحی دقیق، 88 نقطه استراتژیك شناسایی و دكل های ارتباطی دایر و دسترسی این روستاها هم فراهم گشته است.
وی با اشاره به ضرورت تامین سوخت و تولید جاده دسترسی به سایت های ارتباطی، اظهار داشت: در بعضی مناطق بخصوص جنوب استان كرمان اینترنت وجود نداشته كه امروز طبق گزارش اپراتورها 142 سایت در مناطق شهری برقرار شده و بعضی از این مناطق پیش از ارتباطات ثابت و همراه، دارای ارتباط اینترنتی شده اند.
آذری جهرمی خاطرنشان كرد: طی چند سال اخیر در 2هزار و 400 روستا هم خدمات اینترنت پرسرعت دایر شده است.
وی با تاكید بر این مطلب كه در 6 ماه اخیر شاخص های ارتباطی استان كرمان رشد یافته است، اظهار داشت: كرمان، استانی با استعدادهای فراوان است و می تواند در حوزه تحولات دیجیتال هم نقش اساسی ایفا كند.
وی خاطرنشان كرد: در استان كرمان تجهیز مركز توانمندی كسب و كارهای نوپا و تجهیز مركز آپای استان هم انجام شده است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ظهر امروز وارد كرمان شد و ضمن افتتاح پروژه های ارتباطی استان، نشستی با فعالان ICT را هم در برنامه دارد.
7440/ 5054


1397/04/02
22:53:51
5.0 / 5
5007
تگهای خبر: توسعه , جاده , راه , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک