2 میلیارد یورو پروژه با منابع سه بانك خارجی در ایران اجرا شد

2 میلیارد یورو پروژه با منابع سه بانك خارجی در ایران اجرا شد مسكن گزین: تهران- وزیر نیرو اعلام نمود: ایران با بهره گیری از منابع مالی سه بانك «توسعه اسلامی»، «توسعه و تجارت اكو» و «توسعه زیرساخت آسیایی» تابحال پروژه هایی به ارزش بیش از 2 میلیارد یورو را شروع كرده و بعضی از آنها را هم به آخر رسانده است.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «رضا اردكانیان» امروز(سه شنبه) در دوازدهمین همایش بین المللی انرژی افزود: انتظار می رود بتوان از این بانكها بیش از چهار میلیارد یورو سرمایه دیگر برای طرح های آتی جذب كرد.
وی ادامه داد: بیش از 2.7 میلیارد یورو فاینانس خارجی به طرح های پرارزش بازیافت آب و افزایش راندمان نیروگا ه های برق و بسیاری طرح های زیرساختی دیگر اختصاص یافته است كه همه این طرح ها، برای دستیابی به تعهدات زیست محیطی كشور مهم هستند.
وزیر نیرو كه مسئولیت ریاست كمیته ملی انرژی ایران را برعهده دارد، اضافه كرد: وزارت نیرو در طراحی راهبردها و تنظیم برنامه های صنعت آب و برق، با عنایت به نگرانی ها و تعهدات زیست محیطی در این عرصه، نگاهی جامع نگرانه را در پیش گرفته است.
وی با تاكید دوباره بر اینكه «ما آماده ایم هرگونه پیشنهاد همكاری و هم افزایی در این حوزه ها را به گرمی پاسخ دهیم» افزود: همچنان پذیرای نقش و مسؤولیت خود بعنوان یكی از نقش آفرینان جهان در زمینه تولید و صادرات انرژی و یكی از كشورهای مهم و اثرگذار در سیاست و امنیت منطقه خواهیم بود.
اردكانیان، ایران را یك كشور در حال توسعه خواند و اظهار داشت: برای تامین نیازهای رو به رشد خود، نیازمند توسعه سریع منابع تولید انرژی هستیم و از سال 2013 دولت در رویكردهای توسعه ای، اقتصاد كم كربن را در اولویت قرار داده و اهداف ملی همچون كاهش یارانه های انرژی، محدود كردن انتشار آلاینده های اصلی جو، ارتقاء بهره وری انرژی، بهبود كیفیت سوخت و افزایش سهم تجدیدپذیرها و منابع پاك در برنامه اقتصاد كم كربن لحاظ شده اند.
وی اظهار داشت: توسعه ملی متكی بر منابع سوخت فسیلی و صنایع انرژی بر بوده است و این امر سبب شده تا اقتصاد، رفاه جامعه، منابع و فناوری های كشور نسبت به كاهش انتشار گازهای گلخانه ای صدمه پذیر باشد؛ انتظار می رود با اتكا به توان و ظرفیت های ملی و مشاركت های بین المللی، این روند تغییر یابد.
اقتصام**9189** 2023


1397/03/29
15:37:39
5.0 / 5
4574
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک