بخشودگی جرایم دیركرد اقساط وام مسكن

بخشودگی جرایم دیركرد اقساط وام مسكن مسكن گزین: بانك دولتی عامل بخش مسكن تا آخر آذرماه فرصت بخشودگی جرایم تأخیر بازپرداخت اقساط و بدهی معوق به این بانك را فراهم نموده است.


بانك دولتی عامل بخش مسكن اعلام كرد: با توجه به لزوم دستیابی به اهداف از پیش تعیین شده سال جاری در وصول مطالبات غیر جاری و به منظور بهبود فرآیندهای منجر به وصول مطالبات، كمیسیون عالی وصول مطالبات این بانك پیشنهادهایی در این رابطه مطرح كرد كه در جلسه ۲۲ شهریور هیئت مدیره بانك عامل بخش مسكن به تصویب رسید.
بر اساس این مصوبه مقرر شد به منظور تسریع در روند كاهش مطالبات غیر جاری در طبقه مشكوك‌ الوصول و معوق، طرح ویژه «همت دو» از تاریخ اول مهر تا پایان آذر اجرا شود. در قالب این طرح كه اجرای آن در روزهای اخیر آغاز شده است، مشوق‌های ویژه‌ای به منظور تسریع در روند وصول مطالبات غیر جاری و بدهی معوق مشتریان خود در نظر گرفته شده است.
در قالب بخشی از مفاد این طرح، مشوق‌های جانبی تحت عنوان «بخشودگی جرایم تأخیر تأدیه» پیش‌ بینی شده است. بر این اساس در صورت واریز نقدی تمام و یا قسمتی از مطالبات غیر جاری، با توجه به میزان واریزی، بخشی از جرایم دیركرد مشمول بخشودگی خواهد شد.
با اجرای این طرح بدهكاران بانكی در قراردادهای با جرائم تصاعدی نیز در صورت پرداخت مطالبات بانك طی سه ماهه پاییز، مشمول بخشودگی جرایم خواهند شد. به این ترتیب در صورت واریز نقدی تمام مطالبات غیر جاری در قراردادهای با جرایم تصاعدی و در صورت واریز نقدی بخشی از مطالبات غیرجاری مربوط به این قبیل قراردادها با توجه به میزان واریزی، بخشی از جرایم دیركرد بخشوده خواهد شد.
در طرح همت دو كه بانك عامل بخش مسكن به منظور تسریع در وصول مطالبات غیر جاری خود اجرا می‌كند، در خصوص تسهیلات اقشار خاص اعم از زلزله‌ زدگان، روستایی، كمیته امداد، بهزیستی و طرح مسكن مهر نیز بخشودگی جرایم پیش‌ بینی شده است. بر این اساس در صورت واریز مطالبات غیر جاری این بخش به نسبت پرداختی‌ ها، جرایم محاسبه شده بر اساس نوع قرارداد حسب مورد ۶ تا ۸ درصد با توجه به میزان جریمه متعلقه مورد بخشودگی قرار می‌گیرد.
این بانك با اجرای این طرح مسیر دیگری نیز برای تسریع در وصول مطالبات جاری خود در نظر گرفته است. در قالب طرح همت دو از ابتدای مهر تا پایان آذرماه امكان تغییر نام مدیون بدون واریز درصدی از مانده بدهی مشروط بر اینكه اقساط معوق وجود نداشته باشد و یا اینكه در طول مدت اجرای این طرح به طرق ممكن تسویه شود، فراهم شده است. بنابراین آن دسته از مشتریان بانك عامل بخش مسكن كه فاقد اقساط معوق بوده و یا نسبت به واریز مطالبات غیر جاری بانك اقدام كنند، تا آخر آذر می‌توانند تسهیلات خود را بدون رعایت پیش‌ شرط واریز درصدی از مانده بدهی، به شخص دیگری منتقل كنند.
1396/07/15
20:50:07
5.0 / 5
5497
تگهای خبر: مسكن , وام مسكن , تسهیلات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک