معاون آخوندی اعلام كرد:

اجرای برخی خواسته های رانندگان نیازمند موافقت مجلس

اجرای برخی خواسته های رانندگان نیازمند موافقت مجلس مسكن گزین: معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینكه اجرای برخی خواسته رانندگان كامیون و كامیون داران نیاز به موافقت مجلس دارد، اظهار داشت: صدور بارنامه در روز گذشته نسبت به یك روز پیش از آن، ۱۸درصد افزایش پیدا كرد.به گزارش مسكن گزین به نقل از وزارت راه و شهرسازی، عبدالهاشم حسن نیا با اشاره به اینكه روز گذشته صدور بارنامه نسبت به روز پیش از آن ۱۸ درصد افزایش پیدا كرد، اظهار نمود: روز جاری شاهد افزایش تردد ماشین های حمل بار سنگین در جاده ها بودیم.
وی با اشاره به اجرا و بررسی خواسته های رانندگان در كارگروه و كمیسیون تخصصی اظهار داشت: بخشی از خواسته های رانندگان كامیون و كامیون داران امكان اجرایی شدن در كوتاه مدت را دارد مانند افزایش نرخ كرایه كه این خواسته به اجرا رسید و كرایه بها تا ۲۰ درصد افزایش پیدا كرد.
حسن نیا افزود: همینطور خواسته پرداخت یارانه بیمه رانندگان هم به اجرا رسید و هم اكنون مشكل قطع یارانه بیمه رانندگان حل شده و به اجرا رسیده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: امكان اجرای برخی خواسته رانندگان و كامیون داران در كوتاه مدت وجود ندارد و بررسی و اجرایی شدن آن زمان بر است.
وی اضافه كرد: یكی از خواسته های رانندگان كامیون و كامیون داران تعیین كرایه بها برپایه تن- كیلومتر است كه صنف مرتبط باید طرح دقیق خویش را در این باره به سازمان راهداری ارائه دهد و این طرح در كمیسیون تخصصی بررسی شود كه هنوز طرح تعیین كرایه بها برمبنای تن – كیلومتر از جانب صنف رانندگان ارائه نشده است.
حسن نیا با اشاره به اینكه اجرایی شدن برخی خواسته های رانندگان كامیون و كامیون داران فراتر از اختیارات سازمان راهداری و وزارت راه وشهرسازی است و نیاز به موافقت مجلس دارد، تصریح كرد: اینكه رانندگان كامیون مشمول قانون در رابطه با مشاغل سخت و زیان آور شوند را مجلس باید تصویب كند و اجرای آن در حدود اختیارات سازمان راهداری نیست كه البته در این باره هم با نمایندگان مجلس مذاكراتی انجام شده است.

1397/03/12
14:50:32
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: بیمه , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک