مهر گزارش می دهد؛

تفاوت قیمت هر متر مسكن در شمال و جنوب تهران ۹ میلیون تومان

تفاوت قیمت هر متر مسكن در شمال و جنوب تهران ۹ میلیون تومان مسكن گزین: گرانترین منطقه پایتخت در فروردین امسال منطقه یك با میانگین متری ۱۱.۷ میلیون و ارزانترین آن منطقه ۱۸ با متوسط هر متر ۲.۶ میلیون تومان اعلام شده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، دفتر برنامه ریزی و اقتصاد مسكن معاونت مسكن و ساختمان وزارت راه و گزارشی از وضعیت بازار مسكن در فروردین ماه سال جاری (۹۷) منتشر نموده است.
بر اساس این گزارش در فروردین ماه امسال، ۴ هزار و ۷۹۶ فقره معامله به ثبت رسید كه بیشترین تعداد در منطقه ۵ تهران با ۶۴۸ فقره معامله و كمترین تعداد در منطقه ۹ با تنها ۵۴ معامله بوده است.
همچنین میانگین قیمت مسكن در تهران ۵ میلیون و ۵۸۴ هزار تومان محاسبه شده است كه در این میان منطقه ۱ پایتخت با متوسط قیمت ۱۱ میلیون و ۷۷۳ هزار تومان گرانترین منطقه تهران به حساب می آید. ارزانترین منطقه هم منطقه ۱۸ با میانگین قیمتی ۲ میلیون و ۶۳۸ هزار تومان تعیین شده است.
این در حالی است كه میانگین قیمت هر متر مربع مسكن در منطقه یك تهران در اسفند ماه سال گذشته، ۱۲ میلیون و ۱۷۰ هزار تومان بود كه حدود ۳۰۰ هزار تومان در هر متر مربع با كاهش قیمت مواجه شده ایم. ولی متوسط قیمت مسكن در منطقه ۱۸ تهران در اسفند ماه سال قبل (به عنوان ارزانترین منطقه پایتخت) متری ۲ میلیون و ۳۸۰ هزار تومان بود كه در فروردین سال جاری نسبت به ماه پیش از آن (اسفند ۹۶) افزایشی در حدود ۲۰۰ هزار تومان داشته است.
میانگین قیمت هر متر مربع واحد مسكونی در ۱۷ منطقه پایتخت كمتر از ۵ میلیون تومان و تنها در ۵ منطقه بالای ۵ میلیون تومان است.

1397/02/07
19:46:04
5.0 / 5
5098
تگهای خبر: قیمت مسكن , مسكن
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک