185میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه مرزی آستارا اختصاص یافت

185میلیارد ریال برای ساماندهی پایانه مرزی آستارا اختصاص یافت مسكن گزین: آستارا - مدیر پایانه مرزی آستارا از اختصاص 185 میلیارد ریال اعتبار برای توسعه و ساماندهی بخش های بار و مسافری آن اطلاع داد.


جلال دیانسایی روز یكشنبه در مصاحبه با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این اعتبار از جانب سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای به دنبال شبانه روزی شدن گمرك آستارا اختصاص یافته است.
وی اضافه كرد: با این اعتبار به ساماندهی محوطه، سالن مسافری پایانه، مرمت و بهسازی پل مرزی ایران و جمهوری آذربایجان، تكمیل محوطه پایانه بار و اجرای شبكه فاضلاب پایانه بار در سال آینده اقدام خواهد شد.
وی اظهار نمود: امسال 137 میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز سیستم گذرنامه، بازسازی محل های ورود و خروج پایانه مسافری و تكمیل بخشی از محوطه و سیستم انشعابات پایانه بار آستارا هزینه شده است.
دیانسایی ادامه داد: محوطه پایانه بار آستارا به علت تردد كامیون های داخلی و خارجی، وضعیت نامناسب دارد و بهسازی آن از دغدغه های اصلی رانندگان حمل و نقل است و در سال 97 اجرا خواهد شد.
او با اشاره به اینكه در آستانه عید نوروز تردد مسافران داخلی و خارجی از مرز آستارا افزایش یافته است، خاطرنشان كرد: نیروهای مستقر در پایانه مرزی آستارا به صورت شبانه روز آماده عرضه خدمات به مسافران هستند.
در سال قبل 28 هزار و 394 دستگاه كامیون برای ورود بار و 36 هزار و 785 دستگاه كامیون برای خروج بار از مرز زمینی آستارا تردد كرده اند.
بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان قرار دارد و مرز این شهرستان، سومین مرز پرتردد كشور است و سالیانه نزدیك به 800 هزار مسافر داخلی و خارجی از آن تردد می كنند.
7105 / 7124 /6030


1396/12/27
20:04:41
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: توسعه , حمل و نقل , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک