مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی؛

هزینه انتخاب نادرست محل های مسكن مهر

هزینه انتخاب نادرست محل های مسكن مهر مسكن گزین: رئیس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی اظهار داشت جانمایی نادرست و غیر كارشناسی پروژه ها موجب تحمیل هزینه های فراوانی به دولت و حتی متقاضیان مسكن مهر می گردد.به گزارش مسكن گزین به نقل از صدا و سیما، محمد شكرچی زاده با بیان اینكه شأن دولت سیاست گذاری، برنامه ریزی، نظارت و هدایت است نه مباشرت در ساخت و ساز، افزود: حركت ها در دولت آینده با توجه به اتمام تعهدات ساخت مسكن مهر به این سمت و سو تداوم پیدا می كند.
وی اظهار داشت: گزارش های كارشناسی نشان می دهد امكان مكان یابی بهتری برای پروژه های مسكن مهر در برخی از سایت ها به ویژه پردیس وجود داشته است تا هزینه های آماده سازی زیرساخت های اساسی اعم از تأمین آب، برق، گاز، تلفن و دیگر امكانات ضروری با مشكلات كمتری مواجه باشد.
رییس مركز تحقیقات راه، مسكن و شهرسازی گفت: جانمایی نادرست و غیر كارشناسی پروژه ها موجب تحمیل هزینه های فراوانی به دولت و حتی متقاضیان مسكن مهر می شود.
وی در پاسخ به این پرسش كه گفته می شود «برخی از پیمانكاران در اجرای پروژه های مسكن مهر كوتاهی می كنند» چرا در انتخاب پیمانكاران دقت نمی شود، تصریح كرد: اغلب پیمانكاران پروژه های مسكن مهر در دولت قبل انتخاب و در عین حال بخشی از اجرای پروژه های مورد نظر به پیمانكاران خارجی واگذار شده بود در حالی كه امكان اجرای این پروژه ها از سوی پیمانكاران داخلی وجود داشته است.
شكرچی زاده تصریح كرد: تعهداتی از سوی دولت های قبل در زمینه مسكن مهر ایجاد شده و دولت فعلی در حال انجام این تعهدات است.
وی یادآورشد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته از سوی دولت، امید می رود با رفع مشكلات و موانع پیش روی مسكن مهر پرونده این پروژه در كوتاه ترین زمان بسته شود.
 

1396/05/24
23:12:09
5.0 / 5
6066
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک