آخوندی: توسعه شبكه ریلی در سواحل جنوبی از هر حیث ضروری می باشد

آخوندی: توسعه شبكه ریلی در سواحل جنوبی از هر حیث ضروری می باشد مسكن گزین: تهران - وزیر راه و شهرسازی با بیان اینكه توسعه با خود امنیت به همراه می آورد، توسعه شبكه ریلی بویژه در سواحل جنوبی كشور را از هر حیث ضروری دانست.


به گزارش روز یكشنبه خبرنگار ایرنا، عباس آخوندی كه در دومین همایش بین المللی «معرفی فرصت های سرمایه گذاری و توسعه پایدار در سواحل مكران» در مركز همایش های برج میلاد تهران سخن می گفت، تصریح كرد كه گسترش شبكه ریلی نقش مهمی در توسعه همه جانبه اقتصاد كشور دارد.
وی خاطرنشان كرد: با توسعه این شبكه قادر خواهیم بود حمل كانتینر از مبدا را برای صادرات داشته باشیم.
وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در توسعه بندر شهید رجایی، شبكه ریلی آنچنان مطرح نبود اما امروز این مساله در اولویت برنامه های توسعه ای این وزارتخانه قرار دارد و بنا داریم رویكرد این بنادر بر محور «بندر ـ ریل» باشد كه كانتینرهای ریلی بتوانند بعد از تخلیه از كشتی به راحتی با استفاده از قطار كالاها را به مقاصد مورد نظر ارسال نمایند.
وی با بیان اینكه راه آهن چابهار ـ زاهدان تا سه سال آینده تمام می شود، تصریح كرد كه این پروژه یكی از مهم ترین طرح های ریلی كشور به حساب می آید كه هم اكنون مراحل اجرایی آن با سرعت خوبی در حال انجام می باشد.
آخوندی در بخش دیگری از سخنان خود به سرمایه گذاری 800 میلیون دلاری هند در طرح راه آهن چابهار به زاهدان اشاره نمود و اظهار داشت كه این سرمایه گذاری بسیار قابل توجه است و از آن استقبال می نماییم.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان كرد: تولید یك خط ریلی در سال 97 از بم به جیرفت و سپس به جاسك را در دستور كار داریم تا بتوانیم بنادر را از ابتدا به شبكه ریلی كشور متصل نماییم.
وی افزود: همینطور امیدواریم بتوانیم این پروژه را در برنامه سال بعد تعریف نماییم و تامین اعتبار آن را هم در داخل و خارج داشته باشیم.
آخوندی همینطور خاطرنشان كرد: نگاهی كه هم اكنون در وزارت راه و شهرسازی وجود دارد، یك نگاه آمایش سرزمینی است و در 25 سال آینده سواحل مكران به توسعه اقتصادی مطلوب خواهد رسید. این مورد علاوه بر توسعه، با خود امنیت به همراه می آورد و سرمایه گذاری وزارت راه در توسعه بندر و راه آهن چابهار و توسعه سواحل مكران قابل توجه است.
اجتمام. 1095 *1569*1070*1597


1396/12/06
14:42:23
5.0 / 5
5465
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک