یك مسوول: دولت و بخش خصوصی در توسعه كشور از یكدیگر جدا نیستند

یك مسوول: دولت و بخش خصوصی در توسعه كشور از یكدیگر جدا نیستند مسكن گزین: تهران- رییس شورای هماهنگی تشكل مهندسی، صنفی و حرفه ای اظهار داشت: بخش خصوصی و دولت در توسعه كشور از هم جدا نیستند و دولت باید به بخش خصوصی اعتماد كند.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «محمدرضا انصاری» روز شنبه در سومین همایش سالانه نظام فنی و اجرایی كشور كه در سالن غدیر سازمان برنامه و بودجه برگزار شد، اظهار داشت: شورای هماهنگی تشكل مهندسی فعالیت خویش را با ۱5 تشكل از سال ۱۳۸۲ و با هدف تعامل بخش خصوصی و دولت و همینطور سازمان برنامه و بودجه آغاز كرد و هم اكنون به ۱۸ تشكل رسیده است.
وی با اشاره به اینكه ۸۰ درصد انرژی كشور نیروی انسانی است، اظهار داشت: باید دولت ها به این مورد توجه نمایند و همواره مشاركت و مشورت با بخش خصوصی را مدنظر قرار دهد و از تكیه به درآمد دولتی فاصله بگیریم.
انصاری تصریح كرد: دیگر دولت منبع مالی برای تملك دارایی ندارد و نیازمند همكاری بخش خصوصی است و این نقطه عطفی برای همكاری بخش خصوصی و دولتی است.
وی اظهار داشت: بررسی كشورهای توسعه یافته نشان داده است كه فعالیت انسانی بیش از منابع مالی در توسعه آنها موثر است.
رییس شورای هماهنگی تشكل ها اظهار داشت: استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در پروژه های نیمه تمام كه شامل ۷۷ هزار پروژه كه در مجلس شورای اسلامی هم تصویب گردید، مقوله ای است كه در استفاده از ظرفیت بخش خصوصی اهمیت دارد.
وی اضافه كرد: اقدام موثر بعدی دولت لایحه مشاركت دولتی خصوصی است و با تصویب این لایحه هم شاهد موفقیت هایی خواهیم بود.
انصاری تصریح كرد: ما باید به صادرات خدمات فنی مهندسی هم توجه ویژه ای داشته باشیم چون كه تقاضا در خارج از كشور وجود دارد و نیاز به سرمایه گذاری برای تقاضا نیست و می توانیم در تولید اشتغال هم موفق باشیم.
سومین همایش سالانه نظام فنی و اجرایی كشور به همت سازمان برنامه و بودجه، معاونت فنی، امور زیربنایی و تولیدی با حضور «محمدباقر نوبخت» رئیس سازمان برنامه و بودجه، و جمعی از مقامات و مسئولین اجرایی كشور برگزار گردید.
اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام**9132**1597


1396/12/05
20:58:37
5.0 / 5
5224
تگهای خبر: توسعه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک