معاون وزیر راه اعلام كرد؛

تكمیل سامانه مدیریت یكپارچه سواحل در هرمزگان

تكمیل سامانه مدیریت یكپارچه سواحل در هرمزگان مسكن گزین: مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از تكمیل سامانه مدیریت یكپارچه سواحل در منطقه استان هرمزگان اطلاع داد و اظهار داشت: این طرح برای تصویب به شورای عالی شهرسازی و معماری ارسال شده است.به گزارش مسكن گزین به نقل از مهر، محمد راستاد در چهارمین كنفرانس اقیانوس شناسی خلیج فارس با اشاره به اقدامات مناسب نیروی دریایی ارتش در توسعه بندر جاسك اظهار داشت: ایران ۵۸۰۰ كیلومتر خط ساحلی با اقلیم های متفاوت دارد و ۳۵ جزیره قابل سكونت در دریاها داریم؛ ضمن اینكه از توان تخصصی بالا و رتبه مناسب در دنیا در زمینه مهندسی دریایی برخوردار هستیم.
وی ادامه داد: اقدامات سازمان بنادر و دریانوردی در حوزه توسعه سواحل مكران شامل سه بخش اطلاعات پایه، مدیریت یكپارچه سواحل و پروژه های اجرایی است.
مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در مورد توسعه اطلاعات پایه از جانب این سازمان در سواحل و بنادر اظهار داشت: شبكه ملی پایش، مشخصه های دریایی را با استفاده از ۱۲ بویه ی موج نگار، ۲۰ ایستگاه جزر و مدسنجی، ۲ ایستگاه ترازسنجی سطح دریا در آب های جنوب و ۳ ایستگاه در آب های شمال و همینطور ۹ ایستگاه هواشناسی دریایی جمع آوری می گردد كه هزینه نصب این تجهیزات ۸ میلیارد تومان بوده است.
راستاد با اشاره به اینكه بویه های ترازسنجی در بنادر انزلی، عسلویه، كیش، امیرآباد، خارك، نوشهر، بوشهر، چابهار و شهید رجایی نصب شده است، اضافه كرد: همینطور برنامه ریزی كرده ایم تا سامانه تولید اخطار سریع سونامی را با همكاری دانشگاه تهران در دستور كار سازمان بنادر و دریانوردی قرار دهیم.
وی با اشاره به انجام پایش و مطالعات شبیه سازی در سواحل هرمزگان، بوشهر، استان های شمالی، مكران و خوزستان به راه افتاده است، خاطرنشان كرد: این سامانه ها به بررسی مشكلات موجود در مناطق ساحلی می پردازد و همینطور می تواند از اطلاعات آن در مورد فعالیت های آینده بهره برد كه هزینه آن با اعتباری بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال بوده است.
معاون وزیر راه و شهرسازی در مورد مدیریت یكپارچه سواحل (ICZM) اظهار داشت: این سامانه در جهت تدقیق مطالعات طرح مدیریت یكپارچه مناطق ساحلی كشور راه اندازی شده كه در مورد مدیریت یكپارچه زیست محیطی، مدیریت نوار ساحلی، برنامه ریزی فضای دریایی، پیشنهاد مقررات ساحلی و... كاربرد دارد كه هم اكنون بخش هرمزگان این سامانه تكمیل شده و برای تصویب، در دستور كار شورای عالی شهرسازی و معماری گنجانده شده است.
راستاد با اشاره به افتتاح فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در آذرماه امسال با حضور رئیس جمهور خاطرنشان كرد: در این طرح ۲۰۳ هكتار استحصال اراضی، ۱۵.۸ میلیون مترمكعب لایروبی حوضچه بندری، افزایش ظرفیت تخلیه و بارگیری بندر از ۲ به ۸ میلیون تن، ساخت ۱۵ موج شكن مردمی با ۲۶۰ میلیارد تومان اعتبار، به بهره برداری رسید و این فاز با ۱۵۰ میلیون دلار خط اعتباری هند با استفاده از بانك صادرات نهایی شد.
به گفته وی، ۴۰۳ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ارزی برای اجرای فاز ۲ طرح توسعه شهید بهشتی و هم ۸۵ میلیون دلار از محل خط اعتباری هند برای خرید تجهیزات بندری هزینه شده است.

1396/11/28
14:31:20
5.0 / 5
5238
تگهای خبر: توسعه , راه , شهرسازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک