كمبود هفت هزار و 500 تاكسی در اهواز

كمبود هفت هزار و 500 تاكسی در اهواز مسكن گزین: اهواز – ایرنا- مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری اهواز با اشاره به اینكه در شهر اهواز با كمبود جدی تاكسی روبه رو هستیم اظهار داشت: هم اكنون هفت هزار و 500 دستگاه تاكسی در شهر كمبود داریم.


محمد رستم منش سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهاركرد: از 2 هزار و 650 تاكسی زرد موجود نیز، یكهزار و 143دستگاه باید اسقاط شوند.
وی ادامه داد: این تعداد دستگاه تاكسی مدل سال های 1374 تا 1386 هستند كه باید از مدار خارج و تاكسی جدید جایگزین آنها شوند.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری اهواز با اشاره به اینكه اسقاط تاكسی ها به 2 روش صورت می گیرد تصریح كرد: در روش اسقاط بدون جایگزین، تاكسی های فرسوده با قیمت مناسبی از رانندگان خریداری می گردد. در روش اسقاط با جایگزین هم تسهیلاتی برای خرید تاكسی جدید پیش بینی شده است.
وی با انتقاد از اینكه برخی بانك ها كه برای پرداخت تسهیلات تعامل ندارند ادامه داد: از سویی دیگر تسهیلات با بهره 18 درصد هم برای قشر راننده بسیار بالا است.
وی درمورد نابسامانی در ایستگاه های تاكسیرانی اضافه كرد: از هفته گذشته طرح حضور غیاب تاكسی ها با اولویت تاكسی های زرد در تمام ایستگاه های 12 گانه تاكسیرانی شروع شده است.
وی با اشاره به كمبود تاكسی های زرد در شهر اهواز اظهار داشت: برای جبران این كمبود از سایر خودروهای ساماندهی شده استفاده می گردد اما تعداد قابل توجهی تاكسی با آرم جعلی در سطح شهر اهواز فعال می باشند.
مدیرعامل سازمان تاكسیرانی شهرداری اهواز ادامه داد: در این خصوص شكایتی از جانب سازمان تاكسیرانی به معاونت دادستان تقدیم شد كه برپایه حكم صادره باید با آنها برخورد قضایی شود.
رستم منش درباره دریافت كرایه بیش از مبلغ تعیین شده توسط برخی رانندگان توضیح داد: كرایه تعیین شده در هر مسیر برپایه نرخ مصوب است و رانندگان نباید مبالغی بیشتر دریافت كنند؛ مسافران و شهروندان هرگونه تخطی از این مساله را به سامانه 30008778 اطلاع دهند.
وی اظهار داشت: هیچ تغییر نرخی برای امسال پیش بینی نشده و اگر قرار بر افزایش نرخ باشد بعد از تصویب شورای شهر و ابلاغ قوانین از جانب فرمانداری، با استفاده از رسانه ها اطلاع رسانی می گردد.
رستم منش با اشاره به اینكه 120 دستگاه تاكسی اروندی در شهر اهواز فعال است اضافه كرد: در گام نخست این تاكسی ها در خط فرودگاه اهواز فعال شده اما به تدریج برای خط راه آهن، تاكسی های بی سیم و خطی هم از این خودروها استفاده می گردد.
وی اظهار داشت: كل این پروژه شامل 500 دستگاه تاكسی اروندی است كه تفاهم نامه آن بین استاندار، صندوق كارآفرینی امید و منطقه آزاد اروند بسته شده و امیدواریم در سال آینده این پروژه با سرعت بیشتری عملیاتی شود.
بنابراین گزارش، گرفتن مبالغی بیشتر از نرخ مصوب توسط رانندگان، نابسامانی در ایستگاه های حمل مسافر، فعالیت تعداد بالایی خودروی شخصی برای جابجایی مسافر و فرسوده بودن تاكسی های زرد از معضلاتی است كه شهروندان اهوازی با آن دست به گریبان هستند.
9887/ 6037
خبرنگار: ندا رضاپور ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی


1396/11/10
17:29:35
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: تسهیلات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک