وزیر راه و شهرسازی:

عقب ماندگی در نوسازی بافت های فرسوده

عقب ماندگی در نوسازی بافت های فرسوده به گزارش مسکن گزین، وزیر راه و شهرسازی ارائه زمین برای ساخت مسکن ملی در روستاها را همچون طرح ها بیان کرد و اظهار داشت: در عرصه ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده عقب هستیم.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، مهرداد بذرپاش قبل از ظهر پنجشنبه در جلسه شورای مسکن استان مازندران با اعلان اینکه سیاست جدید این است که در روستا زمین برای ساخت مسکن واگذار نماییم، گفت: در عرصه ساخت مسکن در بافت های فرسوده عقب ماندگی جدی است.
وی با اظهار این که ساخت بیش از ۱۵ هزار واحد مسکن در بافت های فرسوده مازندران پیش بینی شده است، اظهار داشت: به شهرداری ها برای اجرای طرح های ساخت مسکن و نوسازی بافت های فرسوده کمک می نماییم.
وی درباره ی بیمه مسکن و ساخت و ساز باتوجه به افزایش رقم بیمه اظهار داشت: موضوع بیمه در مجمع تشخیص و شورای مصلحت نظام مورد تأیید قرار گرفته است و عملاً به حوزه ساخت و ساز کمک می نماید.
وزیر راه شهرسازی با اشاره به تهیه بسته ۱۹ بندی برای بازآفرینی بافت فرسوده شهری اظهار داشت: مازندران یکی از استان هایی است که کمترین مشارکت را در اجرای این بسته داشته است.
وی با اشاره به این که بسته ۱۹ بندی مشوق ها برای رونق و افزایش ساخت و سازها تهیه و ابلاغ گردیده بود، اظهار داشت: هرجا که این بندها نیازمند اصلاح است می توانیم در شورای عالی شهرسازی این موارد و بندها را اصلاح نماییم.
بذرباش ارائه تسهیلات بانکی را جمله مشوق ها برای رونق ساخت و ساز مسکن بیان کرد و اظهار داشت: شناسایی زمینهای بدون استفاده از محدوده شهرها که سالهای سال مبادرت به ساخت و ساز نشدند و تعیین تکلیف این اراضی امری مهم می باشد.
وزیر راه و شهرسازی با اعلان اینکه بسته های برای بلند مرتبه سازی در شهرهای استان باید مد نظر قرار گیرد، اظهار داشت: محورهایی که مستعد بلند مرتبه سازی هستند شناسایی شود و هم اکنون ۵ شهر کشور از مصوبه شورای عالی برای بلند مرتبه سازی استفاده کردند.
وی نظارت و ساماندهی مشاوران املاک، کنترل بازار و مصالح و خروج مصالح سیمان و فولاد را از بورس کالا در کنترل و کاهش قیمت مسکن امری مهم دانست و اظهار داشت: طی چهارماه گذشته افزایش قیمت مسکن در خیلی از شهرها منفی شده است.

1402/07/01
08:07:52
5.0 / 5
231
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک