فعالیت ۵۴ خط معاینه فنی خودرو در تهران

فعالیت ۵۴ خط معاینه فنی خودرو در تهران مسکن گزین: به گزارش مسکن گزین، مدیر عامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران بر ضرورت انجام معاینه فنی دوره ای برای کاهش آلودگی هوا تاکید نمود.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، سید رضا مفیدی در مورد کاهش آلودگی هوا در کلان شهر تهران توضیح داد: حل معضل آلودگی هوا در تهران که بخش قابل توجهی از آن در ارتباط با تردد وسایل نقلیه است نیازمند مجموعه اقداماتی نظیر از رده خارج کردن وسایل نقلیه فرسوده، افزایش ناوگان حمل و نقل عمومی با هدف تسهیل در دسترسی به آن، اجبار معاینه فنی وسایل نقلیه کلانشهر تهران در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران با هدف اعمال دقیق تر و سخت گیرانه تر آزمون های وسایل نقلیه در این مراکز است.
وی با اشاره به اینکه هر کدام از این اقدامات سهم خویش را در کاهش آلودگی هوا خواهند داشت. اظهار داشت: با عنایت به وجود بسترهای قانونی لازم و زیرساخت های بوجود آمده توسط شهرداری تهران مبحث ضرورت تمایز نحوه پایش آلایندگی خودرو ها در شهر تهران و احتیاج به انجام معاینه فنی خودرو های شهر تهران در مراکز معاینه فنی شهرداری تهران به صورت مستمر پیگیری و تاکید گردیده است ولی متاسفانه اجرای این طرح که با ملحوظ قرار دادن ادله علمی و تجارب سایر کلان شهرها می تواند تنها راهکار بیرون رفت در این ارتباط در جهت اثربخشی بیشتر معاینه فنی در شهر تهران باشد با تاخیر چندین ساله در اجرا روبرو شده است.
مفیدی افزود: با عنایت به عزم مسئولین در حل معضل آلودگی هوای شهر تهران و اهمیت حفظ جان و سلامت شهروندان انتظار می رود در ایام آتی جهت اثربخشی معاینه فنی در پایتخت گامهای موثر و اقدامات جدی تری در این عرصه صورت گیرد و با مشارکت مسئولین و همشهریان تهرانی خسارات تحمیلی جانی و اقتصادی این میهمان ناخوانده به حداقل برسد.
وی در ارتباط با میزان مراجعات روزانه به مراکز معاینه فنی شهر تهران اضافه کرد: هم اکنون روزانه حدود ۴۰۰۰ دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران رجوع می کند و مراکز فاقد صف انتظار هستند. به شهروندان سفارش می شود با عنایت به تشدید آلودگی هوا در چند روز اخیر خارج از الزامات قانونی در رابطه با انجام سالیانه معاینه فنی نسبت به کنترل وضعیت آلایندگی خودروی خود و دریافت معاینه فنی برتر اقدام نمایند.
مفیدی در توضیح تعداد مراکز معاینه فنی شهر تهران و نحوه فعالیت آنها اضافه کرد: شهر تهران از بضاعت ۵۴ خط معاینه فنی مختص خودرو های سبک در ۱۶ مرکز ثابت و هفت واحد سیار با پراکندگی مناسب در سطح مناطق شهرداری تهران برخوردار می باشد. مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، شهید آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا(ع)، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام و ایران خودرو از ساعت ۷: ۳۰ لغایت ۱۷ و مراکز شقایق، شهید چمران، الغدیر، چیتگر، ابوذر و کلیه واحدهای سیار از ساعت ۷: ۳۰ لغایت ۱۶: ۱۵ عرضه خدمات می کنند و ضمنا از شهروندان درخواست می شود با عنایت به این که برخی از مراکز در ایام تعطیل فعال می باشند و ساعت کاری مراکز در روز پنج شنبه با سایر روزها متفاوت می باشد، حتما جهت اطمینان از آخرین وضعیت کاری مراکز به سایت ستاد معاینه فنی خودرو های تهران به آدرس inspection.tehran.ir رجوع کنند.
وی در انتها تصریح کرد: همینطور شهروندان می توانند جهت مدیریت زمان و به حداقل رساندن معطلی با استفاده از سیستم نوبت دهی اینترنتی با تعیین وقت قبلی به مرکز مورد نظر رجوع نمایند. این سامانه هم اکنون از راه سامانه تهران من در دسترس می باشد.
منبع:

1401/09/02
15:23:45
5.0 / 5
235
تگهای خبر: حمل و نقل , خدمات , دستگاه , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک