رئیس سازمان ثبت احوال در گزارش مسكن گزین

تمدید اعتبار کارت های ملی تا پایان ۱۴۰۵

تمدید اعتبار کارت های ملی تا پایان ۱۴۰۵ به گزارش مسکن گزین، رئیس سازمان ثبت احوال کشور از تمدید اعتبار کارت های هوشمند ملی تا پایان ۱۴۰۵ اطلاع داد و اظهار داشت: نسل جدید کارت های هوشمند را برپایه فناوری های روز تولید و صادر می نماییم و این امر یکی از مهم ترین علل تمدید کارت های ملی بوده است.


هاشم کارگر در گفتگو با ایسنا، درباره اعتبار کارت های هوشمند ملی اظهار داشت: با عنایت به این که صدور کارت های هوشمند ملی به صورت فراگیر از سال ۱۳۹۳ آغاز و تاریخ اعتبار آن ۷ سال در نظر گرفته شده بود. حالا تاریخ انقضا و پایان اعتبار بعضی از آنها فرا رسیده است.

وی افزود: بنابر بررسی های صورت گرفته و در نظر گرفتن جمیع جهات تصمیم به تمدید اعتبار کارت های مذکور گرفته شد. ازاین رو اعتبار کارت های هوشمند ملی که تاریخ اعتبار آنها تا پایان ۱۴۰۳ و پیش از آن بوده است تا آخر سال ۱۴۰۵ تمدید می شود.

معاون وزیر کشور در ادامه با اشاره به اینکه کلیه هموطنان می توانند تا سال ۱۴۰۵ از این کارت ها استفاده کنند، اضافه کرد: برپایه بررسی های انجام شده ضروری دیدیم تا به صورت کلی نسبت به کارت های هوشمند ملی از هر لحاظ مطالعات جدیدی صورت گیرد و نسل جدید کارت های هوشمند را برپایه فناوری های روز تولید و صادر نماییم و این امر یکی از مهم ترین علل تمدید کارت های ملی بوده است.

وی تصریح کرد: در واقع تصمیم گرفتیم کارت هایی که اعتبارشان تا آخر سال ۱۴۰۳ تمام می شود تا پایان ۱۴۰۵ تمدید نماییم که مردم دغدغه ای نداشته باشند و بتوانند به سادگی از این کارت ها استفاده نمایند و همینطور بخش های دولتی و بخش های خدماتی هم بتوانند به سادگی خدمات مورد نیاز را در اختیار مردم قرار دهند.
1401/08/27
14:18:27
5.0 / 5
188
تگهای خبر: تولید , خدمات , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک