طرح قطب گردشگری شرق و غرب پایتخت تدوین می شود

طرح قطب گردشگری شرق و غرب پایتخت تدوین می شود رئیس کمیته گردشگری از در دست تدوین بودن طرح قطب گردشگری غرب با نگاه ویژه به کوهسار اطلاع داد و اظهار داشت: در تدوین این طرح ها تأمین منافع ساکنان محله باید در اولویت قرار گیرد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اولین نشست تخصصی کمیته گردشگری شورای شهر تهران با حضور سید احمد علوی عضو شورای شهر تهران، احمد ابوحمزه دبیر کمیته گردشگری و میراث فرهنگی، رضا دلیری نژاد موزه دار و رئیس موزه ملک، نصرالله حدادی تهران شناس، حجازی، رئیس نوسازی اراضی عباس آباد، علیرضا عالمی نژاد تهران شناس، رامبد باران دوست استاد دانشگاه، ژاله ابراهیمی استاد دانشگاه و رضا یزدانی مدیرعامل انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان تهران در ساختمان شعر ادب اراضی عباس آباد برگزار شد.
سید احمد علوی عضو شورای اسلامی شهر تهران در ابتدای این نشست بر ضرورت حرکت به سمت گردشگری صنعتی در برنامه ریزی های آتی شورای شهر تهران تصریح کرد و اضافه کرد: امروزه گردشگری در همه جای دنیا تبدیل به یک صنعت شده و از این راه اقتصاد شهر و حتی کشور را اداره می کنند؛ اما هنوز در تهران با وجود جاذبه های گردشگری فراوان این اتفاق رخ نداده است.
وی افزود: در حوزه گردشگری ظرفیت های بالقوه ای وجود دارد که می تواند در توسعه این صنعت، ظرفیت آفرینی کند، در این دوره شورای شهر فضا برای رونق گردشگری و میراث فرهنگی مهیا تر است.
رئیس کمیته گردشگری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه الان مشکلاتی در پیش پای رونق گردشگری پایتخت وجود دارد که باید احصا و برای آن چاره تهیه شود، اظهار داشت: باید بتوانیم بر مبنای شناخت ظرفیت ها اقدامات بهینه در این خصوص، داشته باشیم.

این عضو شورای شهر تهران اضافه کرد: نگاه به گردشگری باید از نگاه تفریحی به نگاه صنعتی تبدیل گردد و برنامه های ما با هدف صنعتی شدن گردشگری پایتخت تدوین شود. اما در این میان آنچه مهم می باشد هویت محلات و منافع مردم است. ما نباید با رونق گردشگری در یک نقطه برای ساکنان مشکلات فرهنگی و اجتماعی به بار بیاوریم؛ بلکه رونق گردشگری باید منافع اش در وهله نخست به ساکنان آن محله برسد.

طبق گزارش روابط عمومی ستاد سمن های شهر تهران، علوی همینطور از تدوین برنامه ای ویژه برای تبدیل کوهسار به قطب گردشگری غربت تهران اطلاع داد و اظهار داشت: در شرق تهران با نگاه ویژه به سرخه حصار و در غرب با نگاه ویژه به کوهسار درحال تدوین هستیم که امیدواریم ساکنان این مناطق از مزایای اقتصادی آن بهره مند شوند.1400/10/25
14:06:06
5.0 / 5
275
تگهای خبر: تخصص , توسعه , راه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک