مدیرعامل شركت انبوه ساز:

جزئیات نحوه خانه دار شدن با خرید متری مسکن

جزئیات نحوه خانه دار شدن با خرید متری مسکن یک فعال صنعت ساختمان درباره خرید مسکن متری اظهار داشت: متقاضی می تواند متناسب با میزان موجودی و دارایی خود، چند متر از یک ساختمان و آپارتمان را در چند سال تا سقف ۸۰ متر خریداری کند.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، سازمان بورس و اوراق بهادار اخیراً امکان فروش متری مسکن از محل انتشار اوراق سلف موازی استاندارد را فراهم نموده است.
این مبحث در حالی است که بر مبنای آخرین گزارش منتشره از جانب بانک مرکزی، متوسط قیمت هر متر مربع واحد مسکونی، ۳۲ میلیون تومان است که سبب شده تا خیلی از خانوارها امکان خرید مسکن از مسیرهای متعارف را نداشته باشند.
از سوی دیگر، به علت برخی خلأهای قانون پیش فروش ساختمان، خیلی از خانوارها حاضر به پذیرش ریسک سرمایه گذاری در پیش فروش مسکن نیستند.
لذا با عنایت به شفافیت بازار سرمایه، امکان سرمایه گذاری در خرید مسکن هم به صورت پرداخت ارقام در طول زمان فراهم می شود و هم این که به حفظ ارزش دارایی های خانواده همزمان با رشد بازار سرمایه، کمک خواهد نمود.
در خصوص جزئیات این طرح گفته شده: با عنایت به این که خیلی از افراد توان خرید یک واحد مسکونی به صورت کامل را ندارند، اما در عین حال نمی خواهند سرمایه گذاری در بخش مسکن را از دست بدهند، بنابراین خرید متری مسکن به اقشار مختلف جامعه کمک می نماید تا با پس اندازهای اندکی که دارند، وارد بازار مسکن شوند.
اوراق سلف مسکن که همان خرید به صورت متری است، به افراد کمک می نماید که متراژ مشخصی از یک مسکن را خریداری کنند. از سوی سازمان بورس و مخصوصاً بورس کالا از این طرح استقبال خوبی انجام شده و امیدواریم با نهایی شدن دستورالعمل آن بزودی اجرایی شود.
انبوه ساز: خرید متری مسکن در طول زمان با اوراق سلف موازی استاندارد
یاسر امامی مدیرعامل شرکت انبوه ساز وابسته به بانک عامل بخش مسکن در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه متقاضی می تواند متناسب با میزان موجودی و دارایی خود، چند متر از یک ساختمان و آپارتمان را خریداری کند، اظهار داشت: این فرد می تواند طی سنوات متوالی نسبت به خرید متراژهای مختلف اقدام نماید تا به سقف ۸۰ متر طی سه سال برسد.
مدیرعامل شرکت فعال در سرمایه گذاری مسکن ضمن اشاره به آخرین وضعیت انتشار اوراق خرید متری مسکن، اظهار داشت: اوراق سلف موازی استاندارد می تواند خرید متری مسکن را در بستر بازار سرمایه رقم زند؛ این در شرایطی است که با کسب مجوزهای لازم، تعریف این اوراق شروع شده و مراحل کمیته فقهی درحال سپری و تأییدیه های کلی دریافت شده است.
وی اضافه کرد: امیدنامه لازم جهت استفاده از این ابزار تهیه شده و اساسنامه مرتبط هم تنظیم شده و منتظر تأییدیه نهایی سازمان بورس و اوراق بهادار برای انتشار این اوراق هستیم.
وی در توضیح این مطلب عنوان کرد: در واقع، با عنایت به این که خیلی از مردم توانایی خرید مسکن را در شرایط کنونی به علت بالا رفتن قیمت ها و تورم این بخش ندارند، این اوراق می تواند یاری رسان متقاضیان مسکن در بازار باشد؛ بخصوص این که پیش خرید مسکن هم در شرایط کنونی قابل اتکا نیست.
امامی اظهار داشت: اوراق سلف موازی برای یک پروژه از جانب ناشر که هم اکنون سرمایه گذاری مسکن می باشد، انتشار یافته و فرد می تواند متناسب با میزان موجودی و دارایی خود، چند متر از یک ساختمان و آپارتمان را خرید کند. البته در زمان خرید، موقعیت آپارتمان معلوم نیست و فرد می تواند طی سنوات متوالی نسبت به خرید متراژهای مختلف اقدام نماید تا به سقف ۸۰ متر طی سه سال برسد.
وی اضافه کرد: بعد از اعلام سازنده، آپارتمان آماده تحویل به متقاضیان خواهد بود و فرد متقاضی بر مبنای اوراقی که در اختیار دارد، می تواند از واحدهای مسکونی این پروژه تحویل بگیرد؛ به این معنا که فرد دارنده اوراق، متناسب با میزان دارایی خود، می تواند واحد را انتخاب نماید، اما اگر دارایی او کمتر بود، می تواند مابه التفاوت را به سازنده پرداخت کرده و صاحب واحد شود؛ اما اگر هیچکدام از این شرایط را مناسب ندانست، می تواند اوراق را به کسانی که متقاضی هستند واگذار کند.

1400/09/15
18:33:24
5.0 / 5
331
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک