چگونه با سند زمین، وام 450 میلیون تومانی ساخت مسکن بگیریم؟

چگونه با سند زمین، وام 450 میلیون تومانی ساخت مسکن بگیریم؟ به گزارش مسکن گزین عضو هیئت مدیره بانک مسکن اظهار داشت: وام ساخت مسکن خود مالکی، مشابه وام طرح جهش تولید مسکن می باشد.به گزارش مسکن گزین به نقل از صداوسیما، محمد حسن علمداری اضافه کرد: میزان وام متقاضیان ساخت مسکن خود مالکی با تسهیلات انبوه سازان، هیچ فرقی ندارد و متقاضی می تواند از بانک مسکن و یا سایر بانکها دریافت کند.
وی با اشاره به اینکه انبوه ساز هم می تواند دولتی و هم شخصی باشد اظهار داشت: هر خود مالکی، اگر بیشتر از دو واحد مسکونی بسازد انبوه ساز شخصی شمرده می شود.
به گفته علمداری، خود مالک، یعنی سند مالکیت زمین به نام بخش خصوصی یا حقیقی است.
وی اضافه کرد: هر خود مالک می تواند برای ساخت تعداد واحدهای در دست ساخت، وام دریافت کند، اما فقط یک واحد آنرا می تواند به نام خود ثبت کند.
گفتنی است برمبنای تصمیم شورای پول و اعتبار متقاضیان وام ساخت مسکن، در تهران ۴۵۰ میلیون تومان دریافت می کنند و برای متقاضیان در شهرهای بالای یک میلیون نفر جمعیت ۴۰۰ میلیون تومان، در مراکز استانها ۳۵۰ میلیون تومان و سایر شهرها ۳۰۰ میلیون تومان، همین طور برای مسکن روستایی ۲۵۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده است.
بر اساس تبصره ۱۸ قانون بودجه امسال، ۳۶۰ هزار میلیارد تومان برای تولید مسکن اختصاص داده شده و بانکها باید این تسهیلات را پرداخت کند.
بانک مرکزی این سهمیه را به ۲۷ بانک و مؤسسه مالی مختص کرده است که بیشترین تسهیلات را باید بانک مسکن پرداخت کند.


منبع:

1400/09/14
12:39:30
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک