مصوبه امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ گردید

مصوبه امکان ثبت نام مجردها در نهضت ملی مسکن به وزارت راه ابلاغ گردید به گزارش مسکن گزین اصلاحیه آئین نامه اجرایی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید مسکن در خصوص امکان ثبت نام آقایان مجرد بالای 45 سال در طرح های حمایتی مسکن به وزارت راه و شهرسازی ابلاغ گردید.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد مخبر معاون اول رییس جمهور مصوبه هیئت دولت درباب اصلاح بخشنامه اجرائی قانون ساماندهی و پشتیبانی از تولید و عرضه مسکن مصوب اردیبهشت ۸۸ را به وزارت خانه های راه، اقتصاد، صمت، تعاون، بهداشت، کشور و دفاع و همین طور سازمان برنامه و بانک مرکزی ابلاغ نمود.
در این بخشنامه جدید اولویت بندی متقاضیان فاقد مسکن برمبنای میزان متوسط تقاضای هر استان در سامانه طرح های حمایتی مسکن و برمبنای شاخص هایی چون نداشتن سابقه مالکیت، مدت زمان سکونت، میزان درآمد و متوسط تعداد افراد خانوار تعیین می شود.
همچنین برمبنای اصلاحیه بخشنامه اجرائی قانون ساماندهی، مردان مجرد بالای ۴۵ سال و بیماران خاص (آقایان مجرد) که وزارت بهداشت تأیید کند بدون در نظر گرفتن شرط سنی برای این بیماران، می توانند در طرح های حمایتی مسکن ثبت نام کنند.
از دیگر تغییرات جدید این بخشنامه، در نظر گرفته شدن متقاضیان ساکن شهر تهران همانند دیگر متقاضیان استان تهران است.
همچنین امکان واگذاری اراضی دولتی به ساکنان شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر برمبنای ضوابطی که وزارت راه و شهرسازی پیشنهاد می دهد و شورای عالی مسکن آنرا تصویب می کند، فراهم گشته است.
ضمن این که به لطمه دیدگان از سوانح طبیعی در شهرهای زیر ۱۰۰ هزار نفر، زمین بصورت انفرادی و در شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر بصورت گروهی و حداقل ۳ خانوار به بالا واگذار می شود که این افراد مشمول می توانند با ۳۰ درصد تخفیف از قیمت کارشناسی روز و فروش اقساطی با بازپرداخت ۱۵ ساله این اراضی را دریافت نمایند.
منبع:

1400/08/28
14:11:21
5.0 / 5
35
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک