استاندار تهران تاكید كرد

شیب کند نزولی کروناویروس در تهران

شیب کند نزولی کروناویروس در تهران مسکن گزین: استاندار تهران با تاکید بر لزوم جلوگیری از عادی انگاری نسبت به کروناویروس، از شیب کند نزولی این بیماری در استان تهران آگاهی داد.به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، محسن منصوری در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسات ستاد مقابله با کرونا استان بصورت هفتگی با حضور روسای همه دستگاه های دخیل در موضوع مقابله با کرونا ویروس تشکیل می شود. بی شک این جلسه یکی از پر اهمیت ترین جلسات استانداری تهران است چونکه با سلامت و جان مردم سر و کار دارد.

وی اضافه کرد: شرایط عمومی و شیب نزولی بیماری امیدبخش و مرگ و میر و بستری ها کاهشی است؛ به گونه ای که نسبت به هفته قبل نیز شاهد کاهش در آمارها بودیم البته کاهش چشم گیر نیست. پس باید نسبت به تشدید مراقبت ها و رعایت بیش از پیش پروتکلهای بهداشتی اقدام و از هر گونه عادی انگاری پرهیز نماییم.

منصوری افزود: کنترل ها و نظارت ها نباید رها شود. خوشبختانه در سطح استان تهران واکسیناسیون به بالای ۸۰ درصد رسیده است و باید به این نکته دقت کنیم که واکسیناسیون مبتلاشدن افراد به بیماری را تا ۹۰ درصد کم می کند. پس تزریق واکسن از اهمیت به سزایی برخوردارست و به همین دلیل از همه شهروندان درخواست می نماییم نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

استاندار تهران درباب موضوع بازگشایی مدارس اظهار داشت: از شروع آذرماه بازگشایی مدارس صورت خواهد گرفت و هم اکنون ۷۲ درصد مدارس استان تهران استانداردهای لازم برای بازگشایی را کسب کرده اند و مابقی نیز در تلاش هستند با تامین فاکتورهای تعیین شده بتوانند فعالیت خودرا شروع کنند. بی شک هر مدرسه ای که نتواند به فاکتورهای مورد نظر برسد نمی تواند فعالیت کند چونکه این مساله با سلامت دانش آموزان و شهروندان ارتباط دارد.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود با اشاره به این که در سطح استان تهران ۶۰۰ هزار نفر اتباع قانونی وجود دارد، اظهارکرد: نیمی از این افراد کارت آمایش دارند و نیمی دیگر دارای پاسپورت هستند که همگی در چرخه تزریق واکسن قرار گرفتند اما متاسفانه به همین میزان در استان تهران اتباع بدون مجوز حضور دارند که به سبب برخی نگرانی ها همچون طرد از کشور بصورت مناسب نسبت به تزریق واکسن اقدام نمی کنند. به همین دلیل قرار شد از ستاد ملی مجوزی درخواست نماییم تا حتی اتباع بدون مجوز هم بدون قید و شرط در چرخه واکسینه قرار بگیرند و همچون شهروندان ایرانی خودمان واکسن به آنها تزریق شود تا نگرانی ها کاهش پیدا کند.

استاندار تهران اشاره کرد: ما می توانیم برای این افراد فراخوان بدهیم و اعتماد ایجاد نماییم که برای تزریق واکسن مراجعه کنند اما ابزار تحمیلی برای آنها نداریم.

وی در پاسخ به سوالی درباب تصمیمات جدید برای لغو منع تردد شبانه اظهار داشت: تصمیمی جدید برای این مساله گرفته نشده و نظر اعضای ستاد ملی این است که ممکنست تصمیم لغو این محدودیت منجر به عادی انگاری شود. پس تصمیم اصلی را به جلسات بعدی موکول کردند.

منصوری در پاسخ به سوالی درباب موضوع آلودگی هوا اظهار داشت: کارگروه هوای پاک با حضور وزیر کشور و تمامی دستگاه های مرتبط انجام شد و جزییات مورد بحث و بررسی قرار گرفت. باید به این نکته دقت کنیم که موضوع آلودگی هوا در کوتاه مدت حل نمی گردد اما می توانیم تدابیری را در کوتاه مدت اتخاذ نماییم.

وی افزود: آنچه که ضعف شمرده می شود، ضعف در عمل به مصوبات است. بی شک قانون هوای پاک جامع و فراگیر است. مسئله اول منابع و اعتبارات است که باتوجه به شرایط عمومی کشور با محدودیت هایی روبرو می باشیم. از طرف دیگر برخی دستگاهها در این عرصه ترک فعل داشتند که ما بارها اعلام نموده ایم اگر روسای دستگاهها اقدامات لازم در امتداد وظایف خودرا انجام ندهند با آنها برخورد خواهیم کرد و اگر لازم باشد به دستگاه قضایی ارجاع خواهیم داد.

استاندار تهران اضافه کرد: خیلی از مجموعه های صنعتی ما در فصل سرما با کمبود گاز مواجه می شوند اما ما مجوزی جهت استفاده از مازوت یا نفت سفید نخواهیم داد. از طرف دیگر ترافیک سنگین تهران هم باید توسط دستگاه های بالادستی مورد بحث و بررسی قرار گیرد و در نهایت تصمیم گیری لازم صورت گیرد. هم اکنون چهار میلیون خودرو پلاک تهران، چهار میلیون موتور سیکلت و ۵۰۰ هزار خودرو پلاک شهرستان در تهران وجود دارد. پس باید تصمیمی در سطح کلان کشور اتخاذ شود. خودرو های تولیدی وارد شهر می شوند ولی اسقاط خودرو های فرسوده حدودا صفر است. پس نیاز به تصمیم بین دستگاهی در این عرصه وجود دارد تا تعادلی بین عرضه و تقاضا و همین طور ظرفیت های شهر تهران فراهم گردد.

منصوری درباب بهره گیری از موتورسیکلت های برقی و تولید آنها نیز اظهار داشت: سه کارخانه تولید کننده موتورسیکلت در سطح استان تهران داریم که در گام اول مقرر شده ۱۰ درصد از تولید خودرا به موتورسیکلت های برقی اختصاص دهند. این مساله در دستور کار قرار گرفته است البته باید زیرساخت هایی همچون جایگاه تامین برق نیز فراهم گردد.

منبع:

1400/08/24
23:23:57
5.0 / 5
223
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک