مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران:

مراکزمعاینه فنی با تعمیرگاه ها ارتباط ندارند

مراکزمعاینه فنی با تعمیرگاه ها ارتباط ندارند به گزارش مسکن گزین مدیرعامل ستاد معاینه فنی شهر تهران جزئیات نظر سنجی از مردودی های معاینه فنی را شرح داد و اظهار داشت: ملاک صدور معاینه فنی خودرو ها، پاس شدن در تست های مراکز و نه اقدامات تعمیرگاهی است.


حسین مقدم در گفتگو با ایسنا، با اعلام خبر انجام نظرسنجی از مردودی های معاینه فنی اظهار داشت: یکی از سیاست های مدیریت شهری جدید، کیفی سازی خدمات برای شهروندان است که برهمین اساس یک نظرسنجی از میان افرادی که خودوریشان در تست های معاینه فنی رد شده بود، انجام دادیم.
وی با اعلان اینکه کارشناسان به صورت تصادفی با این افراد تماس گرفتند، افزود: تجربه نشان داده است که رانندگانی که خودروهایشان در تست ها قبول می شود، ضمن رضایت حداکثری حتی تشکر هم می کنند بنا بر این از آنجاییکه نمی توانستیم با اتکا به نظر رانندگان قبول شده به نقاط ضعف خود پی ببریم، در این نظرسنجی رانندگانی که خودروهایشان مردود شده بود را به عنوان جامعه آماری در نظر گرفتیم.
مقدم اضافه کرد: سوالات از این افراد پیرامون نحوه برخورد کارکنان و نحوه عرضه خدمات بود که خوشبختانه شاهد بودیم در حوزه عرضه خدمات تنها ۴ درصد عملکرد ما را ضعیف دانسته، ۴ درصد متوسط و ۹۲ درصد عملکرد را خوب و عالی اعلام نمودند و در سوال چگونگی نحوه کارکنان هم ۴ درصد برخورد را ضعیف، ۵درصد متوسط و ۹۱ درصد به گزینه عالی و خوب رای دادند.
وی با اعلان اینکه این گونه نظرسنجی ها باعث ارتقاء خدمات و عرضه اقدامات پیشگیرانه می شود، اضافه کرد: مساله جالب این بود که انتقاد از نحوه عرضه خدمات تعمیرگاهی بیشترین درصد در انتقادات را به خود عرضه کرده است در حالیکه خدمات تعمیرگاهی که در اطراف مراکز معاینه فنی فعال می باشند هیچ گونه ارتباط کاری با ستاد ندارند و تنها در مراکز معدودی، تعمیرگاه هایی در اختیار پیمانکار بخش خصوصی است که ضوابط و نرخ ها برپایه اعلام اتحادیه مربوطه خواهد بود.
مقدم با تاکید بر این که شهروندان دقت داشته باشند که بعد از مردودی خودروهایشان هیچ الزامی به رفتن به تعمیرگاه های اطراف مراکز معاینه فنی نیست، افزود: ستاد معاینه فنی ارتباطی با این تعمیرگاه ها ندارد پس نه نرخ ها و نه نظارت برآنها برعهده ما نیست.
وی با اعلان اینکه متاسفانه بارها دیده شده است که رانندگان فریب بعضی از این تعمیرگاه های گاها سیار و تقلبی را خورده و با وجود پرداخت مبالغ زیاد اما باز هم در تست های معاینه فنی مردود شدند، اضافه کرد: ملاک صدور معاینه فنی برای خودرو ها، پاس شدن در تست های مراکز است نه اقدامات تعمیرگاه. چون که گاها دیده می شود رانندگان مدعی هستند مبالغ زیادی را هم بابت رفع عیوب خودروی خود پرداخت کردند اما مشکل حل نشده و باز خودرو در تست ها مردود می شود پس رانندگان دقت کنند که حتما به تعمیرگاه های مورد اعتماد خود بروند.
وی با تاکید بر این که ملاک عمل ما، پاس شدن در آزمون مجدد است تا برگه معاینه فنی صادر نماییم، افزود: متاسفانه دیده شده که حتی بعضی از تعمیرگاه ها مدعی ارتباط با مرکز معاینه فنی هستند تا سختی تست ها برای خودروی مردودی حل شود؛ اما باید بگویم که سیستم کاملا مکانیزه است و ملاک ما پاس شدن آزمون است.

منبع:

1400/08/07
14:33:12
5.0 / 5
217
تگهای خبر: آمار , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک