استاندار تهران خبر داد

تشکیل قرارگاه شدت بخشی واکسیناسیون درتهران

تشکیل قرارگاه شدت بخشی واکسیناسیون درتهران به گزارش مسکن گزین استاندار تهران از تشکیل قرارگاه شدت بخشی به امر واکسیناسیون با فرماندهی علیرضا زالی جهت دو شیفته شدن مراکز واکسیناسیون و افزایش تزریق واکسن روزانه در تهران به حدود ۳۰۰ هزار دز اطلاع داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران، اظهار داشت: گزارشاتی که در جلسه امروز در ارتباط با کارگروه های آموزش اطلاع رسانی، واکسیناسیون و تقویت درمان سرپایی عرضه شد نشان داد که در روندی قرار گرفتیم که از شرایطی که در گذشته با آن مواجه بوده ایم عبور کرده ایم به شکلی که بیماران سرپایی ۹ درصد و بستری ها نسبت به هفته گذشته در استان تهران ۸.۶ درصد کاهش پیدا کرده است.
وی ادامه داد: البته هنوز آمار فوتی ها بالاست که امیدواریم در ایام آینده شاهد کاهش آمار فوتی ها هم باشیم. بطور قطع در این راه اقداماتی که در حوزه معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی و همینطور اقداماتی که توسط نیروی انتظامی انجام شده است خیلی سخت بوده اما نتایج خوبی را به همراه داشته، بدون شک ۶۴ درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در استانی همچون تهران با تراکم جمعیت بالایی که دارد نیازمند اقدامات بسیاری بوده اما خوشبختانه رعایت پروتکل ها نسبت به میانگین کشوری بسیار بالاتر است که دقت و مراقبت مسئولین در صف را نشان داده است.

کاهش بستری های استان تهران به ۷۹۰۰ بیمار
وی افزود: خوشبختانه در این زمان مشاهده نشد که بیماری پشت در بیمارستان بماند. با عنایت به کاهش بستری ها ۷۹۰۰ بیمار بستری هم اکنون در استان تهران وجود دارد که نسبت به هفته گذشته ۲۰۰۰ نفر کاهش پیدا کرده است.

سامانه های حمل و نقل درون و برون شهری، پاساژها، بانکها و پیشخوان ها دارای کمترین میزان رعایت پروتکل ها
وی تصریح کرد: در حوزه صیانت از سلامت شهروندان متاسفانه هنوز دستگاه هایی همچون سامانه های حمل و نقل درون و برون شهری، پاساژها، بانکها و پیشخوان ها کمترین میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی را به خود اختصاص داده اند که این مورد سبب شده در مجموعه رعایت پروتکلهای بهداشتی در سطح استان کاهش پیدا کند.
وی اظهار داشت: بدون شک تمامی دستگاه ها موظف به رعایت پروتکل ها هستند و در این حوزه دستورالعملی تهیه شده که نظارت ها به صورت دقیق اجرایی شود و بطور قطع با دستگاه هایی که میزان رعایت پروتکل ها در آنها کم است بعد از تذکر اگر رعایت نکنند با هدف صیانت از سلامت شهروندان با آنها برخورد قضایی صورت خواهد گرفت.
پاساژها شیفت بندی می شوند
وی خاطرنشان کرد: برای پاساژها باید تمهیداتی اندیشیده شود که مغازه های درون پاساژ به صورت شیفت بندی کار کنند و بدین سان هم کسب و کار وجود داشته باشد و توامان رعایت پروتکلهای بهداشتی هم صورت گیرد.
استاندار تهران با تکیه بر این که تا عصر روز گذشته پنج میلیون و ۱۱۶ هزار و ۷۱۹ دز واکسن در استان تهران تزریق شده است، اظهار داشت: در مورد میانگین جمعیت استان ۳۶ درصد و در مورد جمعیت هدف بیشتر از ۴۷ درصد واکسن نسبت به میانگین کشوری تزریق شده است. خوشبختانه حجم واردات واکسن افزایش قابل ملاحظه ای داشته به شکلی که به صورت یک روز در بین حدود پنج میلیون دز واکسن وارد کشور می شود. بنابراین می طلبد نگاه ویژه تر و کاربردی تری برای تزریق واکسن ها داشته باشیم. اگر مدارس بازگشایی شان به تاخیر انداخته شده به این علت بوده که با عنایت به واکسن های ورودی هر کس که بچه مدرسه ای دارد دز اول و دوم واکسن را دریافت کرده باشد که امیدواریم ظرف ۴۰ یا ۵۰ روز آینده این کار صورت گیرد.
محسنی بندپی از تشکیل قرارگاه شدت بخشی به امر واکسیناسیون با فرماندهی علیرضا زالی اطلاع داد و اضافه کرد: در جهت سرعت بخشیدن به واکسیناسیون از تمامی ظرفیت دستگاههای مختلف استفاده خواهد شد. اعلام شده هر استانی هر میزان ظرفیت تزریق واکسن داشته باشد واکسن در اختیارش گذاشته خواهد شد. در همین راستا مراکز ۱۳۵ گانه تزریق واکسن در تهران از روز چهارشنبه به صورت دو شیفت کار خواهند کرد و برای تأمین نیروی انسانی این مراکز ۲۱۵۰ نفر نیروی بسیج، ۶۵۰ نفر داوطلب هلال احمر و ۳۰۰ نفر توسط مدیریت بحران شهرداری تهران تأمین خواهند شد.

اعلام آمادگی پلیس برای تأمین امنیت انتقال واکسن ها
استاندار تهران در مورد تأمین امنیت انتقال واکسن ها و وجود مواردی از سرقت واکسن ها هم اظهار داشت: نیروی انتظامی اعلام آمادگی کرده است که برای انتقال واکسن ها به هر یک از مراکز تجمیعی اسکورت لازم را قرار خواهد داد و در مورد سرقت واکسن هم یکی دو مورد کوچک خیلی زود شناسایی و برخورد لازم انجام شد. امیدواریم با تصمیمات اتخاذ شده حداکثر از روز پنجشنبه در استان تهران بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار دز واکسن به صورت روزانه تزریق شود.
منبع:

1400/06/16
11:03:28
5.0 / 5
234
تگهای خبر: آمار , امنیت , بانك , حمل و نقل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک