تعیین تکلیف پروژه پایانه شرق تهران در انتظار استقرار شهردار جدید

تعیین تکلیف پروژه پایانه شرق تهران در انتظار استقرار شهردار جدید عضو شورای شهر تهران از تعیین تکلیف سرانجام پروژه پایانه شرق تهران بعد از استقرار شهردار جدید اطلاع داد.


سید جعفر تشکری هاشمی در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به بازدید اخیرش از پایانه شرق تهران، اظهار نمود: در دوره مدیریت پیشین، پایانه شرق را با ۹۲ الی ۹۵ درصد تکمیل شدن پروژه به مدیران بعدی شهر تحویل دادیم اما متاسفانه در چهار سال گذشته هرچند این پروژه درصد پیشرفت بالایی داشت و تنها نصب پله برقی و آسانسور آن باقی مانده بود افتتاح نشد و مورد بهره برداری قرار نگرفت.
وی با بیان اینکه در چهارسال اخیر پیشنهادات مختلفی در مورد تغییر کاربری پایانه شرق عنوان شد و این مسئله سبب مسکوت ماندن افتتاح و بهره برداری از این پروژه بزرگ شد، اظهار داشت: بعضی از مدیران پیشنهاد دادند که این پایانه به یک فضای گردشگری یا فرهنگی و حتی شهربازی تبدیل گردد، اما در این چهار سال این پیشنهادات عملی نشد و تنها سبب مستهلک شدن ساختمان، تجهیزات و غیره شد.
تشکری هاشمی با بیان اینکه با وجود پیشنهادات مختلف عرضه شده که به سرانجام هم نرسید به نظر می آید که تهران نیازمند یک پایانه برای ساماندهی مسافران شرق و شمال کشور است، خاطرنشان کرد: ما نیازمند یک پایانه آبرومند هستیم که بتوانیم پاسخگوی نیاز مسافران از شرق و شمال کشور باشیم و پایانه شرق یک مکان خوبی است که باید بمحض تشکیل کمیسیون های تخصصی شورا و استقرار شهردار جدید نسبت به تعیین تکلیف این پایانه اقدام بشود.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه کاربری اولیه این مکان یعنی همان استفاده بعنوان پایانه یک نیاز است اما در این فضا ظرفیت های مازادی وجود دارد که افراد می توانند طرح ها و پیشنهادات خویش را مطرح کنند، اظهار نمود: فضاهای خالی همچون طبقه منفی یک این پایانه ظرفیت خوبی برای اجرای طرح های مختلف است. اما لازم است که پیشنهادات و طرح ها عرضه و بعد از بررسی تصمیم گیری شود.
او همینطور افزود: می توانیم از پایانه شرق برای ساماندهی بار و کالا استفاده نماییم بگونه ای که بعنوان یک باراندازی برای شهر از آن استفاده گردد.
تشکری هاشمی افزود: بارهای حجیم که از شمال و شرق کشور وارد یا خارج از تهران می شود نیازمند یک محلی برای ساماندهی است که می توانیم از پایانه شرق برای بارانداز شهری استفاده نماییم، اما آنچه که مهم می باشد اینکه کاربری اولیه این مکان یعنی استفاده بعنوان پایانه اتوبوسرانی در شرق کشور مدنظر است.
منبع:

1400/06/03
15:42:35
5.0 / 5
196
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک