آمادگی ۱۲۰ میدان پر تردد و ۹۰۰ ساختمان شهرداری تهران برای عزاداری ایام محرم

آمادگی ۱۲۰ میدان پر تردد و ۹۰۰ ساختمان شهرداری تهران برای عزاداری ایام محرم مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران اظهار داشت: علاوه بر آمادگی ۱۳۰۰ بوستان در سطح شهر تهران و ۱۲۰ میدان شاخص و پرتردد شهر تهران و بیشتر از ۹۰۰ ساختمان شهرداری، ۶۱ بوستان در سطح مناطق ۲۲ گانه پایتخت جهت برگزاری و برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در نظر گرفته شد.


، به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، اصغر عطایی درباره آمادگی شهر تهران برای محرم تصریح کرد: با عنایت به برگزاری جلسات مختلف شورای فرهنگی، جلسه با شهرداران مناطق و همینطور جلسه شورای معاونین خدمات شهری در مورد محرم ۱۴۰۰ به مناطق ۲۲گانه ابلاغ و تاکید گردید که با اهتمام ویژه و مطابق سیاستها و نگاههای شهرداری تهران، نسبت به فضاسازی شهری انجام تبلیغات محیطی معابر و میادین به صورت چشم گیر و با استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود، اقدام نمایند.
او اضافه کرد: رسیدگی و توجه ویژه به نگهداشت شهر، بخصوص معابر منتهی به مساجد و تکایا و هیئت های مذهبی، ۱۲۰ میدان شاخص و پرتردد شهر تهران، به صورت ویژه و یکنواخت توسط سازمان زیباسازی و بیشتر از ۹۰۰ ساختمان شهرداری شامل ساختمان های مناطق، نواحی، سرای محلات، ساختمانهای ستادی (با نظارت اداره کل پشتیبانی)، فروشگاه های شهروند، میادین میوه و تره بار، ایستگاه های آتش نشانی و... با تکیه بر فضاسازی بیرونی آماده محرم شده است.
اصغر عطایی ضمن اشاره به دیگر مراکزی که زیر نظر شهرداری هستند، اظهار داشت: توجه ویژه به آماده کردن محوطه بهشت زهرا (س) و ۱۳۰۰ بوستان در سطح شهر تهران برای محرم، در اختیار قراردادن ۶۱ بوستان در سطح مناطق ۲۲ گانه جهت برگزاری و برگزاری مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) به هیئت های مذهبی هم در دستور کار قرار گرفت.
آماده سازی حمل و نقل عمومی جهت عزاداری اباعبدالله الحسین (ع)
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه افزود: علاوه بر بخش خدمات شهری، دیگر معاونت های شهرداری تهران هم برای عزاداری سالار شهیدان آماده شد. در این راستا با معاونت حمل و نقل و ترافیک جهت نصب پرچم های مشکی بر روی ناوگان حمل و نقل عمومی (اتوبوس -تاکسی و مترو) هماهنگی های لازم صورت گرفت. بر روی کلیه خودرو های شهربان و معبربان به تعداد ۳۷۲ دستگاه هم پرچم و کتیبه نصب گردید.
او درباره آمادگی ساختمان های دولتی برای محرم هم اظهار نمود: با معاونت اجتماعی و فرهنگی هماهنگی های لازم صورت گرفت تا اقلام و پوسترهای تبلیغاتی در رابطه با محرم برای اصناف تهران تهیه و تحویل آنها شود. همینطور در مورد آماده کردن فضاهای بیرونی ساختمان های دولتی هم با استانداری تهران هماهنگی های لازم صورت گرفت.
تغزیه خوانی، دمام زنی و چاووشی خانی در تهران
عطایی در مورد برنامه های معاونت اجتماعی شهرداری تهران هم توضیح داده و تصریح کرد: جلسات مختلف شهرداری در مورد برگزاری مراسم عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) در شرایط اپیدمی کرونا برگزار شده و تاکید بر حفظ سلامت شهروندان بود. به همین جهت وظایف معاونت ها به صورت شفاف مشخص شد. معاونت اجتماعی شهرداری تهران ۸ برنامه به عهده دارد. ۱– فضاسازی، ۲- تقدیر از پیرغلامان و خادمان حسینی، ۳- مراسم آیینی شامل تعزیه خوانی و دمام زنی و چاووشی خوانی، ۴- کوچه های حسینی (چهارپایه خوانی) این مراسم را کلیه مناطق ۲۲ گانه، دهه اول محرم و دهه آخر صفر (قبل از نماز مغرب و عشا) در نقاط پرتردد اجرا خواهند کرد، ۵- نمایشگاه (نمایشگاه کتاب شور حسینی؛ عقلانیت دینی - برگزاری نوزدهمین نمایشگاه عطر سیب و شمیم حسینی)، ۶- تولید و توزیع اقلام فرهنگی (طراحی و چاپ پوسترهای عطر سیب و صلوات چهارده معصوم به منظور توزیع بین کسبه و صنوف)، ۷- حمایت و مشارکت در جهت برگزاری مراسم هیات ها و ۸- ویژه برنامه های مناطق ۲۲ گانه (شامل برگزاری مسابقات فرهنگی به صورت مجازی - کمک مومنانه و پشتیبانی از نیازمندان - برگزاری ایستگاه صلواتی و فرهنگی - دیدار و تقدیر از خانواده شهداء - اجرای برنامه های فرهنگی) مأموریت هایی است که در ماه محرم بر عهده معاونت اجتماعی قرار داده شده است.
او درباره فعالیت سازمان ورزش شهرداری تهران در روزهای محرم هم اظهار نمود: مقرر است سازمان ورزش شهرداری تهران با فضاسازی ۷ مجموعه ورزشی (مجموعه شهدای افسریه، مجموعه شهید مدرس، مجموعه الزهرا (س) علائین، مجموعه آرش میراسماعیلی، مجموعه سوارکاری سمند، مجموعه قمربنی هاشم (ع) و مجموعه بهاران) در روزهای محرم به عزاداران حسینی (ع) خدمات عرضه کند.
تهیه و توزیع ۸هزار پرچم و ۵هزار پوستر برای تاکسیرانی
مدیرکل خدمات شهری شهرداری تهران ضمن اشاره به برنامه های معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران اظهار داشت: از اهم وظایف این معاونت در ماه محرم ۱- آماده نمودن فضای اداری به مناسبت عزاداری سالار شهیدان (ع)، ۲- پخش نواهای عزاداری و مداحی از راه سیستم های صوتی موجود، ۳- ارسال پیامک های فرهنگی و آموزشی ویژه دهه اول محرم و ایام خاص ماه محرم و صفر، ۴- هماهنگی و نظارت بر اجرای اقدامات روابط عمومی سازمان ها و شرکتهای زیرمجموعه و ۵- برگزاری مسابقات ویژه ماه محرم برای کارکنان زیرمجموعه است.
طبق گزارش سایت شهر، بیشتر از ۱۰ هزار پوستر برای ایام محرم توسط شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه بر روی اتوبوس ها نصب شده است. سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهر تهران هم ۸ هزار پرچم و ۵۰۰۰ پوستر ویژه ماه محرم جهت نصب بر روی تاکسی های سطح شهر تهران تهیه و توزیع کرده است. شرکت بهره برداری راه آهن شهری تهران وحومه (مترو) هم فضاسازی ایستگاه ها و پایانه ها و برگزاری نمایشگاه را در دستور کار سازمان پایانه ها و پارک سوارهای شهر تهران قرار داده است.1400/05/21
00:03:14
5.0 / 5
235
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک