توضیح حداد عادل درباره قرار گرفتن نام نرجس سلیمانی در فهرست شورای ائتلاف

توضیح حداد عادل درباره قرار گرفتن نام نرجس سلیمانی در فهرست شورای ائتلاف رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به قرارگیری نام نرجس سلیمانی در فهرست شورای ائتلاف برای شورای شهر تهران اظهار داشت: با تمام وجود نام سلیمانی را در فهرست قرار دادیم و مطمئن هستیم مردم نیز به این مسئله اهمیت خواهند داد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، حداد عادل در نشست خبری امروز یکشنبه که با همراهی مهدی چمران و پرویز سروری انجام شد اظهار داشت: شورای ائتلاف نیروهای انقلاب تجربه ای برآمده از ۴۲ سال کار سیاسی و انتخابات خصوصاً در دهه اخیر است. تجربه ای که ابتدا بصورت جمنا اعلام فعالیت کرد و در ادامه جمنا تکامل پیدا کرد و بصورت شورای ائتلاف فعالیت خودرا ادامه داد و توانست در انتخابات مجلس شورای اسلامی در اسفند سال ۱۳۹۸ حضور فعالی داشته باشد و مجلس یازدهم را تشکیل دهد که به تعبیر مقام معظم رهبری مجلس انقلابی است.
وی ادامه داد: امروز نیز امیدواریم به وظیفه خودمان در انتخابات ۲۸ خرداد ماه سال جاری عمل نماییم و همانطور که می دانید جامعه انتقادات بسیاری نسبت به عملکرد ۸ ساله قوه مجریه دارد و عموم مردم با تجربه تلخ هشت سال قبل خواهان تغییر و تحول هستند که این مسئله را می توان در مناظره ها احساس کرد حتی کسانی که به جریان فعلی تعلق دارند و مسئول بودند از این دولت اعلام برائت می کنند.


حداد عادل افزود: ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ شروع روزی نو در عرصه ریاست جمهوری و شوراها خواهد بود و شورای ائتلاف باتوجه به انتخابات پیشرو فعالیت گسترده ای در این حوزه خواهد داشت. باتوجه به اهمیت انتخابات شوراها تلاش شد لیست و فهرست کاندیداها حاصل اتاقهای دربسته نباشد و اگر این شیوه در گذشته کارایی داشته که کارایی آن متعلق به اوایل دهه ۷۰ بوده اما امروز با تحولی که صورت گرفته باید روشهای نوینی اتخاذ می شد و بدین سبب تلاش ما این بود که فهرست کاندیداهای شورای ائتلاف با نظر مردم بسته شود و افراد را معرض قرار دادیم و نظر مردم را کسب کردیم. اساسا این فهرست با لیستهای گذشته تفاوتهای خواهد داشت.
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اشاره کرد: باتوجه به دوران شیوع ویروس کرونا شرایط و بستر مناسب برای تشکیل اجتماعات نبود. برهمین اساس ثبت نام گسترده ای از افراد در سامانه شورای ائتلاف صورت گرفت و ۳۳۰۰ نفر معرفی و در معرض رای بیش از ۵۰ هزار نفر از شهروندان تهرانی قرار گرفتند و در ادامه از این تعداد ۸۴ نفر انتخاب و در جریان پروسه مصاحبه قرار گرفتند.
حدادعادل با اشاره به این که مصاحبه از ۸۴ نفری که بیشترین آراء را داشتند طی دو روز انجام گرفت، اضافه کرد: پس از این مرحله لیست ۲۸ نفره ای به هیات انتخاب شورا معرفی گردید و در نهایت ۲۱ نفر با رای هیات انتخاب شورا مشخص شدند.
وی درباره ترکیب هیات انتخاب شورا نیز اظهار داشت: این ترکیب شامل اعضای شورای ائتلاف و ۱۰ نفر از افرادی که توسط مردم در پروسه ثبت نام انتخاب شده بودند شکل گرفت و در نهایت فهرست ۲۱ نفره برای کاندیداهای شورای شهر تهران از طرف شورای ائتلاف انتخاب شدند.
وی افزود: از ۲۱ نفر کاندیدای شورا ۹۵ درصد سابقه کار اجرائی، ۵۰ درصد تحصیلات فنی و مهندسی، ۵۰ درصد تحصیلات علوم انسانی، ۶۵ درصد درجه دکترا، ۳۵ درصد کارشناسی ارشد و ۶۲ درصد زیر ۴۵ سال و ۵۵ درصد افراد با سابقه مدیریت شهری هستند که در حقیقت انتخاب ۶۲ درصد زیر ۴۵ سال در فهرست شورای ائتلاف گواه جوان گرایی و سفارش موکد مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب است.
وی افزود: همین طور ۴ نفر از کاندیدها زیر ۴۰ سال هستند و ۵ نفر مدیرعامل سازمانهای مهم شهرداری بودند همین طور سه نفر سابقه عضویت شورا در دوره های قبل را داشتند و یک نفر نیز سابقه نمایندگی مردم تهران در کارنامه خود دارد. از این فهرست دو نفر از معاونان سابق شهردار تهران حضور دارند ضمن اینکه دو نفر از کاندیداها سابقه شهرداری منطقه را دارند همین طور ۴ نفر از ۲۱ نفر کاندیداهای فهرست شورای ائتلاف از بانوان هستند و ۱۰ نفر از مجموع ۲۱ نفر به خانواده معظم شهدا تعلق دارند.
حداد عادل با اشاره به برگزاری سایر انتخاباتها در ۲۸ خرداد ماه سال جاری در تهران اظهار داشت: در تهران ۴ انتخابات پیشرو داریم که شورای ائتلاف حمایت کامل خود از آیت الله رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری را دارد و امیدواریم با حمایت ومشارکت بالای مردم ایشان برای ریاست جمهوری انتخاب و شاهد نشاط و همبستگی مردم باشیم.
وی اشاره کرد: باتوجه به اینکه انتخابات خبرگان را در پیش داریم نامزد شورای ائتلاف در این انتخابات نامزدی است که توسط جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معرفی شده و باتوجه به اهمیت این انتخابات این مسئله را به جامعه مدرسین که صلاحیت آنرا دارد واگذار کردیم و کاندیداهای شورای ائتلاف در انتخابات خبرگان حضرات آیات اعرافی، سعدی و مومن خواهند بود. همین طور در انتخابات میان دوره مجلس شورای اسلامی کاندیدای شورای ائتلاف سردار محمد کوثری نامزد ما خواهند بود و در انتخابات شورای شهر تهران نیز فهرست کاندیداها اعلام شده است.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت مردم و حضور حداکثری آنها در انتخابات ۲۸ خرداد سال جاری اظهار داشت: مشارکت بالای مردم به اندازه پیروزی نامزدهای ما از اهمیت ویژه برخوردارست و امیدواریم مردم با شور و نشاط، افراد کارآمد را برای این انتخابات انتخاب کنند و دلسردی های ناشی از عملکرد ۸ ساله گذشته را با این انتخابات جبران کنند.
رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از صحبتهای خود با اشاره به حضور نرجس سلیمانی فرزند شهید سلیمانی در فهرست کاندیداهای شورای ائتلاف برای شورای شهر تهران اظهار داشت: در این مورد باید به نکاتی اشاره کنم. که در ایام گذشته در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی به این مساله پرداخته شده است در فضای مجازی اینگونه اعلام شده حضور نرجس سلیمانی در لیست شورای ائتلاف پیشنهاد شورا بوده و انتقادات زیادی بصورت تند و تیز مطرح شده و برخی با تفسیرهایی که داشتند حرفهایی را مطرح نمودند که جا دارد امروز واقعیت را بیان کنم.
وی افزود: حقیقت این است که خانم نرجس سلیمانی خودشان مستقلا برای نامزدی شورای شهر تهران تصمیم گرفتند و از تصمیم خانم سلیمانی اطلاعی نداشته ایم و از درخواستی از سمت ایشان برای ثبت نام اطلاعی نداشتیم همانطور که اعلام گردید خانم سلیمانی بصورت مستقل ثبت نام کردند و ما چند روز قبل از این مسئله باخبر شدیم.وی اشاره کرد: درک خانم سلیمانی از پدرشان شهید سلیمانی و وصیت این شهید این بود که از ورود به کارهای اجتماعی منع نشده است البته تفسیر خانواده ایشان متفاوت می باشد و در حقیقت شورای ائتلاف دخالتی در تصمیم گیری وی نداشته است تصور ما این بوده اگر خانم سلیمانی بصورت منفرد شرکت نمایند اطلاع رسانی خوبی صورت نگیرد و موفق نشوند و به این مسئله نیز واقف بودیم اگر بهر دلیلی خانم سلیمانی رای نیاورد دشمنان شهید سردار سلیمانی و رسانه های بیگانه در خارج و حتی در داخل رأی نیاوردن دختر شهید سلیمانی را به شکلی دیگر تفسیر کنند که در حقیقت مردم ایران از شهید سلیمانی فاصله کردند و با چنین احساسی شورای ائتلاف بنای خودرا کمک به دختر شهید سلیمانی گذاشت و تصمیم گرفت که ظرفیت خودرا در اختیار خانم سلیمانی قرار بدهد و ایشان در لیست شورای ائتلاف قرار بگیرند.
حدادعادل اشاره کرد: باتوجه به اینکه خانم سلیمانی در فهرست ۸۴ نفره قرار نداشت و برهمین اساس قرار شد شورای ائتلاف رای به این مساله بدهد و برهمین اساس دو بار انتخابات در شورای ائتلاف انجام شد و در نهایت خانم سلیمانی در فهرست شورای ائتلاف قرار گرفت. البته در میان دوستان نگرانی ها در این خصوص وجود داشت وسوء برداشتهای نیز انجام شد. حرف دوستان این بود شاید این اتفاق هجمه هایی به فهرست شورای ائتلاف وارد کند که البته پیشنهاد اولم به خانم سلیمانی انصراف بود اما وی این مسئله را قبول نکرد و در نهایت با رای شورای ائتلاف ایشان در فهرست قرار گرفتند ما با تمام وجود نام سلیمانی را در فهرست قرار دادیم و مطمئن هستیم مردم نیز به این مسئله اهمیت می دهند.
ایشان سپس با اشاره به عملیات روانی که در ایام اخیر توسط کاندیداهای ریاست جمهوری در جبهه اصلاحات انجام شده است اظهار داشت: مردم این عملیات روانی و بداخلاقی ها را می دانند و شاهد بودند که در انتخابات ۹۲ و ۹۶ این بداخلاقی ها چه عواقبی در پی داشت و این ترفند و عملیات روانی قدیمی شده است ما شاهد بودیم کاندیداهای اصلاحات در مناظره به آیت الله رئیسی و نامزدهای جبهه انقلاب توهین کردند اما باید این ترفندها نخ نما شده و تاثیری نخواهد داشت. بر طبق نظرسنجی های که پس از سه مناظره صورت گرفت این عملیات روانی هیچ تاثیری در جامعه نداشته است.
حدادعادل درباب عدم ارائه فهرست واحد توسط نیروهای جبهه انقلاب در انتخابات شوراها اظهار داشت: در انتخابات اسفند ۹۸ برای مجلس شورای اسلامی ما فهرست واحد دادیم و برای انتخابات شوراها نیز امیدوار بودیم که یک فهرست با لیست واحد بدهیم اما باوجود تلاشهایی که صورت گرفت این کار انجام نشد و در نهایت بیش از یک فهرست برای شوراها عرضه شده است که البته ما با دوستان در مسائل اعتقادی و مبنایی مشکلی نداریم و تنها اختلاف سلیقه وجود دارد و کار را به مردم واگذار خواهیم کرد تا مردم بتواند افراد را برای انتخابات شوراها انتخاب کنند بی شک مردم می توانند به شرح حال افراد مراجعه و افرادی با تجربه و سلامت و متناسب را برای خدمت انتخاب کنند.
1400/03/24
09:20:57
5.0 / 5
637
تگهای خبر: ثبت نام , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک