تذكر سخنگوی شورای شهر به حناچی بخاطر محدودیت انتشار اخبار صحن شورا در همشهری

تذكر سخنگوی شورای شهر به حناچی بخاطر محدودیت انتشار اخبار صحن شورا در همشهری به گزارش مسکن گزین سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با تذکری به شهردار تهران اظهار داشت: شهردار تهران نمی تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم اختلال ایجاد کنند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و هشتاد و هشتمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران در تذکری به شهردار تهران اظهار داشت: اخیراً آگاه شدم که با دستور شهردار تهران با دستاویز شائبه تبلیغات انتخاباتی در انتشار مباحث صحن شورا از قبیل برخی نطق ها و تذکرها در روزنامه همشهری، محدودیت های اعمال شده است.
وی ادامه داد: طبیعی است که آنچه شورا در ماه های پایانی در چارچوب نطق های انتقادی، تذکر و پیگیری مطرح خواهد کرد، به این منظور است که نتیجه اقدامات، تلاش ها و تغییر رویه ها در اداره امور شهر را بررسی و دنبال کند. حتما در ماه های پیش رو مباحث انتقادی در صحن شورا بیشتر می شود و آنچه طی چهار سال توسط اعضای شورا دنبال شده است با جدیت بیشتری و با ادبیات منتقدانه و دغدغه مندی های بیشتر در صحن، مطرح خواهد شد تا شاید بتوان از اجرا و تحقق مصوبات پارلمانی مانع زدایی کرد.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه همشهری رسانه شهر و مدیریت شهری است و ایجاد محدودیت در انعکاس محتوا و مطالب صحن با بهانه انتخابات، دو برداشت ایجاد می شود، اظهار داشت: خوشبینانه این است که شهردار محترم با تحلیل غلط به استقبال زودهنگام انتخابات رفته اند. مگر نتیجه بررسی صلاحیت ها مشخص شده است که افراد، رسماً وارد رقابت انتخاباتی شده باشند تا به این بهانه در راه انعکاس مباحث صحن در روزنامه مدیریت شهری مانع ایجاد شود؟
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به اینکه در مطالب ماه های پایانی شورا، جهت پیگیری نتایج چهار ساله نکات بسیار مهمی میتوان یافت اضافه کرد: در حدی که در طرح پیشنهادی که اخیراً به تصویب شورا رسیده است، شهردار تهران ملزم به عرضه گزارش عملکرد چهار ساله در صحن علنی شورا در ماه های پیش رو شده اند.
اعطا ضمن اشاره به برداشت دوم از محدودیت انتشار اخبار صحن شورای شهر در روزنامه همشهری اظهار داشت: برداشت دیگر این است که در شرایطی که در ماه های پایانی به علت اهمیت پیگیری تلاش ها و نتایج مصوبات شورا، به صورت طبیعی تذکرات به جناب شهردار و مدیران ارشد شهرداری، احتمالاً افزایش خواهد داشت و مطالبه دستاوردها جدی تر مطرح خواهد شد، تاب انعکاس مطالب منتقدانه در روزنامه همشهری وجود ندارد.
وی تصریح کرد: آیا به بهانه انتخابات مقرر است مانع جریان آزاد اطلاعات و مباحث مهم ماه های پایانی در رسانه اصلی شهر شویم؟ اگر مصوبه ای بر زمین مانده است باید توضیحات شفاف در مورد آن عرضه شود.

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران افزود: اگر به جای شهردار محترم تهران بودم؛ در شرایطی که همکاران ما در بدنه شهرداری از جان خود برای اداره این شهر مایه گذاشتند، به جای اختلال در انعکاس مناسب مباحث شورا در روزنامه همشهری، از فعالیت مدیرانی که اقداماتشان شائبه فعالیت انتخاباتی است، ممانعت می کردم.
وی ادامه داد: شهردار تهران نمی تواند و نباید مخل جریان آزاد اطلاعات شود و اگر کاستی، قصور و تقصیری در تحقق اداره مردم در اجرا بوده است، توضیح دهند نه اینکه با اتخاذ چنین روش هایی در رساندن صدای نمایندگان مردم به مردم، آن هم در رسانه های که شأن نزول آن انعکاس مسائل این حوزه است، اختلال ایجاد کنند.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران تصریح کرد: پیشنهاد می کنم آقای شهردار یک سوزن به خود و بعد یک جوالدوز به شورا بزنند و از فعالیت آن دسته از مدیرانی ممانعت کنند که بر مبنای پیشبینی های خود از دوره آینده، مشغول لابی های نامتعارف با کسانی هستند که تصور می کنند در تثبیت موقعیت آنان در آینده موثر هستند.
منبع:

1400/01/31
13:00:48
5.0 / 5
471
تگهای خبر: تبلیغات , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک