با برگزاركنندگان پروازهای چارتری برخورد قاطع می نماییم

با برگزاركنندگان پروازهای چارتری برخورد قاطع می نماییم به گزارش مسکن گزین وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این وزارت خانه با افرادی که به علت داشتن منابع مالی صندلی های برنامه ای را پیش خرید کرده و به هر نرخ دلخواهی به مردم می فروشند، برخورد می کند.به گزارش مسکن گزین به نقل از مهر، محمد اسلامی در حاشیه جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس در جمع خبرنگاران اظهار داشت: موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان سوالی درباره قطع پروازهای چارتری داشت که عنوان شد.
وی افزود: پرواز چارتری یعنی اینکه چارتر کننده و آژانس مسافرتی بیشتر برای مقاصد گردشگری و زیارتی برای مسافران خود از آن استفاده می نمایند و وزارت راه و شهرسازی با افرادی که به علت داشتن منابع مالی صندلی های برنامه ای را پیش خرید کرده و به هر نرخ دلخواهی به مردم فروخته اند، برخورد کرده و اجازه هم نخواهد داد که هر کسی بخواهد این سد را شکسته و شروع به ایجاد وضعیت پرتلاطم گذشته در کشور کند.
اسلامی ضمن تاکید بر اینکه ما شرایط را سازماندهی کرده و الان ایرلاین ها باید تمام صندلی های پروازهای برنامه ای را در سایت فروش خود و یا آژانس های طرف قرارداد با ایرلاین عرضه کنند تا مردم مطابق نرخ اعلامی بلیط خویش را تهیه کنند، اضافه کرد: آژانس های هواپیمایی صاحب تورهای مسافرتی هم پس از مجاز شدن تورها طبق ضوابط کرونا، می توانند نسبت به خرید صندلی از همان پرواز برنامه ای نیاز خویش را تأمین کرده و یا یک هواپیما را چارتر کرده و مسافران خویش را جابجا کنند.
تاکنون ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی شناسایی شده
وزیر راه و شهرسازی در ادامه در پاسخ به سوال دیگری درباره روش اجرای قانون دریافت مالیات از خانه های خالی هم اظهار داشت: هدف قانونگذار در ماده ۵۴ مکرر قانون مالیات های مستقیم پیشگیری از ورود سرمایه به بازار سوداگری، سفته بازی و معاملات با استفاده از خانه های خالی و به منظور افزایش سرمایه و دارایی شخص است و تصمیم داریم تا مسکن را در چارچوب یک کالای مصرفی مورد استفاده قرار دهیم.
وی تصریح کرد: ما به دنبال تنظیم و ایجاد تعادل در بازار عرضه و تقاضای مسکن هستیم، حالا با وجود ثبت نام مردم در سامانه املاک، آمار مورد نیاز در اختیار ما قرار خواهد گرفت. برنامه ریزی های ما در طرح جامع مسکن برای شناسایی نیازمندان واقعی و نیاز واقعی جامعه است و نباید اطلاعات ما بر مبنای مفروضات باشد.
اسلامی ضمن تاکید بر اینکه پول های وارد شده به بازار مسکن باعث تلاطم شده است، اظهار داشت: قانونگذار دریافت میزان مالیات را از اشخاص حقیقی و حقوقی در بحث خانه های خالی از یکدیگر تفکیک کرده است، ازاین رو اشخاص حقوقی مانند موسساتی که توانایی مالی داشته و انبوهی از خانه هایی را خریده و خالی نگاه می دارند باید مالیاتی دو برابر اشخاص حقیقی پرداخت کنند.
وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: هدف ما از اجرای قانون این است که سرمایه در جهت تولید و عرضه مسکن به این حوزه وارد شود نه نگاه داشتن برای سرمایه اندوزی، ورود سرمایه طی سالهای اخیر به منظور سرمایه اندوزی باعث افزایش قیمت و گرانی مسکن شده است.
وی اظهار نمود: تابحال ۱ میلیون و ۳۰۰ هزار خانه خالی شناسایی شده و فهرست آن در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار گرفته است و با اقدام تکمیلی ثبت نام مردم در سامانه املاک بر مبنای قانون جدید مسلماً تلاطم در بازار مسکن فروکش کرده و مردم آسایش پیدا خواهند کرد.


منبع:

1400/01/25
21:36:15
5.0 / 5
660
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک