فرمانده عملیات مدیریت كرونا در كلان شهر تهران:

تعطیلی و افزایش واكسیناسیون چاره كنترل كرونا در تهران

تعطیلی و افزایش واكسیناسیون چاره كنترل كرونا در تهران به گزارش مسکن گزین فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران با اشاره به شتاب سریع گسترش کرونا در استان تهران، اشاره کرد: حداقل در تهران بنظر می رسد که به جز مسیر تعطیلی، مسیر دیگری برای کنترل بیماری وجود ندارد و در کنار آن باید به سرعت پروسه واکسیناسیون گروه های پرخطر و جامعه پزشکی صورت گیرد.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا زالی درباره وضعیت کرونا در تهران، اظهار داشت: در طول چند روز اخیر آمار بستری، مراجعین سرپایی و میزان مبتلایان به کرونا در تهران با شتاب قابل توجه و به سرعت درحال افزایش است. امروز در تهران بیش از ۵۲۱۲ بیمار در بخش های مربوط به کرونا بستری هستند که این رشد قابل توجهی را نشان میدهد. به سرعت از ۲۰۰۰ عدد در هفته گذشته به بالای ۵۰۰۰ بیمار رسیدیم که رشد قابل توجهی را نشان میدهد.
وی ادامه داد: حدودا حدود ۱۱۷۲ بیمار در بخش مراقبت های ویژه هستند که مجموعا حدود ۲۷ درصد از بیماران کرونای ما در تهران حالا در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند که عدد قابل توجهی است. در زمینه موارد جدید هم رشد قابل توجهی در ۲۴ ساعت اخیر داشتیم. بطوریکه بیش از ۱۱۸۰بیمار جدید در طول ۲۴ ساعت اخیر بستری کردیم که ۱۸۷ نفرشان در بخش های مراقبت ویژه بستری شده اند.
زالی اظهار داشت: فقط آمار امروز تهران نسبت به روز قبل در بخش بیماران جدید بطور اعم ۱۴ درصد رشد داشته و در بخش بیمارانی که نیاز به مراقبت های ویژه داشتند، بیش از ۱۰.۱ درصد رشد را نشان میدهد. همین طور متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۴۸ نفر از بیماران از شهروندان تهرانی در استان تهران به سبب کرونا جان خودرا از دست داده اند.
فرمانده عملیات مدیریت کرونا در کلان شهر تهران افزود: شرایط و نرخ افزایش مبتلایان به شکلی است که بنظر می رسد محدودیت های اعمالی برای جلوگیری از گسترش بیماری کفایت لازم را ندارد. به همین دلیل پیشنهاد مشخص ما فرضیه لاک دان یا تعطیلی است که در دو هفته آخر آبان ماه در تهران و برخی مراکز استانها هم تجربه کردیم. حداقل در تهران بنظر می رسد که به جز مسیر لاک دان، مسیر دیگری برای کنترل بیماری وجود ندارد و در کنار آن باید به سرعت پروسه واکسیناسیون گروه های پرخطر و جامعه پزشکی صورت گیرد. بنظر می رسد سرعت بخشیدن به واکسیناسیون یک اولویت قطعی در تهران و مراکز استانها است.
زالی با اعلان اینکه پیش بینی می نماییم که هفته آتی هفته تلخ تر و خطرناک تر باشد، اظهار داشت: بر این اساس ما پیشنهاد تعطیلی را دادیم. آن هم به مفهومی که در دو هفته آخر آبان ماه سال قبل شاهد بودیم. طبیعتا اعمال رنگ بندی و محدودیت حالا دیگر کارایی لازم را ندارد و نیاز به مداخله جدید داریم؛ تنها دو چاره هم داریم یکی انجام تعطیلی موقت تا زمانیکه تیم های بهداشتی و درمانی فرصت ردیابی بیماران را داشته و بار سویه های جهش یافته در تهران که در قالب مسافرت های بین شهری اتفاق افتاده کم شود و دوم اینکه با افزایش واکسیناسیون بتوانیم مرگ و میر را کاهش دهیم.
وی که در پخش زنده خبری سخن می گفت، اظهار داشت: مجموعه اقدامات درون شهری و ترددهای درون شهری تا امروز از کفایت لازم برخوردار نبوده و مطلقا اتمسفر یک شهر قرمز را در تهران شاهد نیستیم که نشان میدهد که محدودیت ها یا اعمال نشدند و یا بصورت عملیاتی محقق نشده است. در چنین شرایطی لازم است که بعنوان یک سرعت گیر برای مقابله با بیماری اقدام نماییم. البته به جهت اینکه زمان را از دست ندهیم استاندار تهران روز گذشته محدودیت ها را به سرعت اعلام نمودند که برمبنای آن کلیه مشاغل به جز مشاغل گروه یک، باید تعطیل شوند. از طرفی کارکنان هم بصورت یک سوم حضور یابند و مراسم های آیینی، فرهنگی، اجتماعی و... باید تعطیل شود.
بگفته زالی، با پیگیری استاندار تهران فرمانداران مسئولیت مستقیم نظارت بر این مساله را دارند و هر روز قرار شد در سطح استان رصد شود. پیشنهاد ما تعطیلی و لاک دان است. برای اینکه فکر می نماییم حالا به سبب شتاب بالای بیماری، تنها با محدودیت های شهر قرمز ممکنست نتوانیم به این شتاب برسیم و لازم است برای محدودیت قوی تر و جدی تر اقدام نماییم. اگر امروز بتوانیم لاک دان نماییم، در زمان منطقی تری می توانیم به آرایش مدنی و اقتصادی شهر برگردیم اما اگر این زمان طولانی تر شود، ابعاد خسارت بار آن هم بیشتر می شود.
منبع:

1400/01/19
12:09:27
5.0 / 5
956
تگهای خبر: آمار , راه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک