سخنگوی شورای شهر تهران:

شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر كند

شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر كند به گزارش مسکن گزین سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران، اظهار داشت: شهرداری نباید درباره حاجی فیروز برمبنای چند فرضیه، بخشنامه صادر کند.


به گزارش مسکن گزین به نقل از ایسنا، علی اعطا در دویست و هشتاد و چهارمین جلسه شورای شهر تهران اظهار داشت: در ارتباط با بخشنامه مربوط به حاجی فیروز که محل بحث و اختلاف شد باید گفت دوگانه نژاد سفید و سیاه در تاریخ فرهنگی ایران دارای موضوعیت نبوده است. از دوگانه های مختلفی که گاهی سبب تبعیض شده است همچون دوگانه های اجتماعی، جنسیتی و حتی دوگانه های مبتنی بر شکاف شمال و جنوب می توان صحبت کرد اما دوگانه نژاد سیاه - نژاد سفید در تاریخ ایران مسبوق به سابقه نبوده است.

وی ادامه داد: بدین سبب وقتی که شهرداری بطور مشخص چنین بخشنامه ای صادر می کند عملاً رسمیت بخشیدن به یک دوگانه ناموجود است. اینکه یک پژوهشگری فرضیه ای را مطرح کرده باشد و در پی آن شهرداری برمبنای آن بخشنامه صادر کند و یک امر دایر فرهنگی را متوقف نماید، معقول نیست. تعدادی از دوستان شهرداری استدلال می کردند که ما وارد بحث عامه نشدیم و این بخشنامه مربوط به کارهای است که فقط شهرداری انجام می داد اما به نظر من این استدلال پذیرفتنی نیست.
سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد: شهرداری نهاد عمومی است، مدیریت شهر و فضای شهری را برعهده دارد و اقدامات شهرداری برای همه مردم است نه فقط برای ۶۰ هزار نفر پرسنل خود و یا در ساختمان های ملکی خود. ضمن احترامی که برای دکتر جوادی یگانه بعنوان جامعه شناس با دانش و فرهیخته قائلم اما گمان می کنم این کار اقدام مناسبی نبود.
وی تاکید کرد: شهرداری باید اجازه دهد بحث و گفتگوی علمی در ارتباط با تبلورنژاد پرستی در حاجی فیروز در پژوهشگاه ها و دانشگاه ها صورت گیرد و برمبنای چند فرضیه مطرح شده، بخشنامه صادر نکند.
منبع:

1400/01/17
16:41:21
5.0 / 5
1009
تگهای خبر: پرسنل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک