وام مسكن نفتی ها 350 میلیون تومان شد

وام مسكن نفتی ها 350 میلیون تومان شد به گزارش مسکن گزین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت اظهار داشت: به زودی پروسه اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف 350 میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت شروع می شود.به گزارش مسکن گزین به نقل از وزارت نفت، فرزین مینو از امضای تفاهم نامه سه جانبه میان بانک عامل بخش مسکن، صندوق بازنشستگی نفت و شرکت ملی نفت ایران آگاهی داد و اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه، به زودی پروسه اعطای تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان (هر نفر) به کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت شروع می شود.
وی اضافه کرد: برمبنای تفاهم نامه امضا شده، بانک عامل بخش مسکن بعنوان بانک عامل اعطای تسهیلات، صندوق بازنشستگی نفت بعنوان متولی طرح و شرکت ملی نفت ایران بعنوان تضمین کننده بازپرداخت تسهیلات ایفای نقش می کنند و طی توافق فعلی که در بازه زمانی یک سال به اجرا درمی آید (دوره های بعد نیز تمدید می شود)، تسهیلات خرید مسکن تا سقف ۳۵۰ میلیون تومان به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت اعطا خواهد شد.
وام ۵۰ میلیون تومانی سابق دیگر راهگشا نیست!
وی در توضیح بیشتر، با اشاره به روند پیشین اعطای تسهیلات ۵۰ میلیون تومانی خرید مسکن به کارکنان و بازنشستگان نفت که از طرف صندوق بازنشستگی نفت ارائه می شد، افزود: در اساسنامه مصوب صندوق این الزام آمده است که صندوق تنها باید بوسیله بانکهای عامل نسبت به اعطای تسهیلات اقدام نماید و نمی تواند مانند گذشته بطور مستقیم از محل منابع خود تسهیلات عرضه نماید. افزون بر این، باتوجه به افزایش قابل توجه قیمت مسکن، ۵۰ میلیون تومان دیگر برای خرید واحد مسکونی راهگشا نیست. بدین سبب باتوجه به محدودیت های اساسنامه صندوق و همی نطور ضرورت افزایش تسهیلات خرید مسکن، با تاکید وزیر نفت و همراهی مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، تمهیدات مورد اشاره در دستور کار معاونت توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت قرار گرفته است.
۵۰۰ میلیارد تومان از منابع وزارت نفت در بانک عامل بخش مسکن سرمایه گذاری کردیم
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت اظهار داشت: در طرح پیش رو، صندوق بازنشستگی نفت از محل منابع خود ۵۰۰ میلیارد تومان در بانک عامل مسکن سپرده گذاری می کند و بانک مذکور تا سقف ۳.۵ برابر این رقم یعنی ۱، ۷۵۰ میلیارد تومان را به پرداخت تسهیلات اختصاص خواهد داد که به این ترتیب، پرداخت تسهیلات به پنج هزار نفر از کارکنان و بازنشستگان صنعت نفت (در طول دوره قرارداد) امکانپذیر می شود.
اگر زوجین نفتی باشند، ۵۰۰ میلیون تومان وام مسکن می گیرند!
مینو تصریح کرد: البته سقف این تسهیلات برای هر یک از کارکنان و بازنشستگان ۳۵۰ میلیون تومان است (در صورتی که زوجین نفتی باشند، مجموع ۵۰۰ میلیون تومان تسهیلات به دو نفر تعلق خواهد گرفت) که نحوه ارائه درخواست متقاضیان و شرایط مدنظر برای اختصاص سقف تسهیلات، به زودی مشخص و اطلاع رسانی می شود.
به گفته وی، سود این تسهیلات ۱۴ درصد و بازپرداخت آن ۱۲ ساله بصورت پلکانی (افزایش سالانه ۵ درصدی مبلغ بازپرداخت) خواهد بود، واحد مسکونی خریداری شده تا اختتام مدت زمان بازپرداخت در رهن بانک قرار دارد و شرکت ملی نفت ایران هم بازپرداخت تسهیلات را نزد بانک ضمانت می کند.
معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی وزارت نفت ابراز امیدواری کرد این اقدام زمینه را برای تسهیل خرید مسکن از طرف کارکنان و بازنشستگان نفت فراهم آورد و سبب شود خصوصاً آن دسته از کارکنان یا بازنشستگانی که تا حالا صاحب خانه نشده اند، از این فرصت برای خانه دار شدن منتفع شوند.
گفتنی است، هم اکنون سقف تسهیلات خرید مسکن در تهران برای زوجین ۲۴۰ و متقاضیان فردی ۱۴۰ میلیون تومان است.


منبع:

1400/01/14
13:08:08
5.0 / 5
784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک