معاون راه آهن به مهر اعلام كرد؛

صفر تا صد خرید بلیت قطارهای نوروز 1400

صفر تا صد خرید بلیت قطارهای نوروز 1400 مسکن گزین: معاون مسافری شرکت راه آهن جزئیات پیش فروش بلیت قطارهای مسافری نوروز 1400 را تشریح نمود.میرحسن موسوی در گفت و گو با خبرنگار مهر درباره پیش فروش بلیت های نوروزی اظهار نمود: از فردا ۵ اسفند ماه پیش فروش اینترنتی بلیت سفرهای نوروزی را در ۳ مرحله خواهیم داشت.
وی افزود: در اولین مرحله از فردا ساعت ۷ بامداد آغاز می شود که همه مسیرهای شبکه حمل و نقل ریلی به استثنای مسیرهای منتهی به مشهد مقدس به فروش می رسد.
معاون مسافری شرکت راه آهن اظهار داشت: از ساعت ۱۲ ظهر فردا ۵ اسفند همه مسیرهای منتهی به مشهد به جز مسیرهای تهران-مشهد به فروش می رسد؛ در مرحله سوم نیز از ساعت ۱۷ فردا سه شنبه ۵ اسفند، پیش فروش اینترنتی بلیت سفرهای ریلی تهران-مشهد شروع خواهد شد.
وی اضافه کرد: از روز چهارشنبه ۶ اسفند نیز بلیت ها از طرف مراکز مجاز فروش (آژانس ها) هم عرضه خواهد شد؛ مسافران می توانند در این ایام برای سفرهای نوروزی که از ۲۵ اسفند امسال تا ۱۵ فروردین سال بعد به طول می انجامد، نسبت به خرید بلیت سفرهای ریلی اقدام نمایند.
افزایش قیمت بلیت نداریم
موسوی تصریح کرد: ما برای ایام پیک سفرهای نوروزی ۱۴۰۰، افزایش قیمتی را پیش بینی نکرده ایم.
مردم گرانفروشی بلیت قطار را به کجا اعلام کنند؟
وی در پاسخ به این پرسش که اگر تخلفی در فروش بلیت صورت گیرد، مردم به کجا مراجعه کنند؟، اظهار داشت: کسانی که بوسیله وب سایت ها، وب سرویس ها و آژانس های مجاز مبادرت به خرید بلیت کنند، تقریباً امکان تخلف وجود ندارد و درصد تخلف در آن صفر است؛ اما اگر بوسیله مراکز غیر مجاز فروش بلیت مبادرت به خرید کرده و با قیمتی بیش از نرخ مصوب بخرند، با سامانه ۵۰۴۱ تماس بگیرند تا بلافاصله کارشناسان ما بررسی نموده و مطابق بخشنامه با متخلف برخورد کنند.
نحوه برخورد با مسافران کرونائی در قطارها
معاون مدیرعامل راه آهن درباره رعایت پروتکل های بهداشتی در هنگام فروش بلیت نیز اظهار نمود: ما در ۳ مرحله در هنگام فروش بلیت قطار و هم در زمان ساعت حرکت قطار از سامانه وزارت بهداشت استعلام می گیریم؛ اگر نام مسافری در این سامانه بعنوان بیمار کرونائی ثبت شده باشد، نمی تواند بلیت خریداری کند همین طور در روز حرکت هم استعلام می نماییم اگر سامانه وزارت بهداشت، نتیجه استعلام را مثبت اعلام نماید، به مسافر پیامک داده شده و از او می خواهیم نسبت به استرداد بلیت خود اقدام نماید و پول خودرا بازپس بگیرد.
خریدهای خانوادگی برای کوپه های ۴ و ۶ نفره
موسوی در پاسخ به این پرسش که اگر خانوارها متقاضی خرید بلیت قطار باشند، چه اقدامی باید انجام دهند؟، اضافه کرد: باتوجه به مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا مجاز هستیم همه ظرفیت کوپه های ۴ و ۶ نفره را در اختیار خانواده ها قرار دهیم؛ اما اگر غیر خانوار خریداری کند یا اینکه تعداد اعضای خانواده کمتر از ظرفیت کوپه باشد (مثلاً یک کوپه ۶ نفره را یک خانوار ۴ نفره خریداری کند)، سامانه فروش بلیت بطور اتوماتیک قفل می شود تا ظرفیت باقی مانده برای اشخاص دیگر به فروش نرود تا فاصله گذاری اجتماعی رعایت شود.
در چه صورت قیمت بلیت افزایش می یابد؟
وی درباره سرشکن شدن هزینه بلیت سایر صندلی های خالی یک کوپه اظهار داشت: برمبنای مصوبه شورای عالی ترابری، فقط در کوپه هایی که قسمتی از ظرفیت کوپه و صندلی های خالی می ماند، ۲۵ درصد به رقم بلیت روزهای عادی افزوده می شود.


منبع:

1399/12/05
14:08:34
0.0 / 5
735
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
مسکن گزین - MaskanGozin
maskangozin.ir - حقوق مادی و معنوی سایت مسكن گزین محفوظ است

مسكن گزین

جستجوی املاک